Акції Microsoft після покупки Nokia подешевшали на 5%
В ході вчорашніх торгів на американській біржі NASDAQ акції Microsoft подешевшали більш ніж на 5% на тлі новин про придбання компанією мобільного підрозділу фінської Nokia. Ціна опустилася до позначки 32 дол. за штуку, повідомляє телеканал "Росія 24".
Для Microsoft угода з Nokia стала другою за величиною за всю історію її існування. У 2011 р. компанія Стіва Балмера заплатила 8,5 млрд дол. за месенджер Skype.
Акції Nokia на відкритті торгів в Гельсінкі підскочили в ціні, показавши рекордне зростання за всю історію існування компанії. По ходу сесії вони зросли більш ніж на 45%.
Згідно з даними інформаційного агентства Reuters капіталізація фінського виробника мобільної електроніки перевищила 16 млрд дол.
Інвестори позитивно поставилися до того, що Nokia пішла з профільного для себе ринку. Як повідомили в самій компанії, тепер фінський виробник має намір зосередитися на виробництві телекомунікаційного устаткування, систем навігації і картах.
Угода Microsoft і Nokia, про яку стало відомо у вівторок зранку, буде закрита в I кварталі наступного року, після чого близько 32 тис. співробітників фінської компанії перейдуть на роботу в Microsoft.
Чинний генеральний директор Nokia Стівен Елоп, як очікується, стане віце-президентом Microsoft. Деякі джерела кажуть, що у нього також є всі шанси стати новим CEO Microsoft після відходу Стіва Балмера, однак у самій компанії цю інформацію поки не підтвердили.
Сума операції складе 5,44 млрд євро, або 7,2 млрд дол. За саме мобільний підрозділ Microsoft заплатить Nokia близько 5 млрд дол., решта суми піде на викуп патентів.
Крім того, американці нададуть Nokia додаткове фінансування, купивши їх облігації в цілому на півтора мільярда євро. Це фінансування буде забезпечено, навіть якщо угода з якихось причин зірветься.
Варто відзначити, що акції Microsoft і Nokia в останні роки рухалися різноспрямовано. Якщо за п'ять років, що минули з кризи 2008 р., акції Nokia (враховуючи сьогоднішній зліт) впали майже на 80%, то папери Microsoft виросли в ціні майже на 17%. Microsoft все ще залишається третім за величиною технологічним гігантом світу, капіталізація якого поступається тільки таким великим конкурентам, як Apple і Google.