Акції ізраїльських компаній є найбільш прибутковими, - аналітики
Незважаючи на збройні конфлікти з сусідами, постійні вилазки палестинських бойовиків, а останнім часом - загрозу війни з Іраном, Ізраїль зумів не тільки зберегти високу привабливість серед інвесторів, але і стати найбільш прибутковим ринком серед розвинених країн. За останні десять років прибутковість індексу фондової біржі Тель-Авіва TА-25 з поправкою на ризик склала 7,6%.
Згідно з розрахунками Bloomberg, за десять років TА-25 по показнику прибутковості з урахуванням ризиків випередив основні біржові індикатори інших 23 розвинених країн, що входять в індекс MSCI World, зокрема гонконзький Hang Seng, інвестиції в який дали скореговану прибутковість в 6,7%. Цей показник розраховувався як загальна прибутковість індексу за останні десять років, що ділиться на його волатильність за той же період. Показник не враховує також виплати компаній своїм акціонерам. З урахуванням дивідендів прибутковість індексу TА-25 (нескорегована по ризику) склала за останнє десятиліття 161%. Це третій результат серед розвинених країн після норвезького OBX і гонконзького Hang Seng.
Обидва показники прибутковості основного ізраїльського індексу тим більше примітні, що зафіксовані в десятилітті, на яке довелися бойова операція проти ліванського руху "Хезболла", конфлікт з представниками палестинського руху ХАМАС, а останнім часом загострення суперечностей з Іраном, що загрожує вилитися в обмін ракетними ударами. Проте, на думку експертів, стан "на межі війни" з більшістю сусідів давно став звичним як для самих громадян Ізраїлю, так і для іноземних інвесторів. "Повинно відбутися щось більше, ніж військові дії, щоб зупинити зростання акцій. Остання повноцінна війна, яка зачепила багато галузей економіки, була в 1973 році. З тих пір масштаби дій були відносно малі", - вважає аналітик Excellence Nessuah Investment House Джілад Альпер.