ua en ru

Активісти передали ГПУ вже третє звернення щодо необхідності перевірки діяльності нардепа Рибалки

Активісти передали ГПУ вже третє звернення щодо необхідності перевірки діяльності нардепа Рибалки Фото: ГПУ

Активісти просять правоохоронців перевірити діяльність Сергія Рибалки

Активісти передали до Генеральної прокуратури України (ГПУ) вже третє звернення щодо необхідності перевірки народного депутата, голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергія Рибалки на предмет корупційних дій. Про це йдеться у сюжеті на Першому діловому телеканалі.

Зокрема, у зверненні активістів йдеться про спроби рейдерського захоплення мережі АТБ. Активісти налаштовані оптимістично, адже Генеральна прокуратура вже розпочала розгляд інших справ стосовно Рибалки за фактами фінансових зловживань.

"Ми знаємо, що сьогодні викликали народного депутата Рибалку на допит. Крім того, закрили рахунки його особистих фірм, які зареєстровані на його батька, окрім того, до нього є питання у фіскальних органів з приводу несплати податків. І по електронному декларуванню до нього є питання у НАЗК з приводу того, що він не все вніс до своєї декларації. І політичні питання, і громадські, і економічні, з усіх боків зараз розглядається ця фігура", - заявив журналіст-розслідувач Олексій Станчевський.

Як зазначається у сюжеті, з часу першого звернення "про корупційні діяння" Рибалки до ГПУ та СБУ минуло 3 місяці. Як стверджує адвокат Станчевського Іван Макар, подібну заяву правоохоронці мають розглядати протягом доби і одразу ж вносити до Єдиного реєстру досудових рішень.

При цьому ні таких внесень, ні початку розслідування досі немає. Станчевський та Макар припускають, що до правоохоронців зверталися з проханням "не поспішати у розслідуванні цієї корупційної справи з високих парламентських кабінетів".

"В нас загалом існує така практика бездіяльності правоохоронних органів. Але в даному випадку те, що ця корупційна справа так затягнулася, мені здається, пов’язано з тим, що це народний депутат. І ніхто не хоче зв’язуватися з народним депутатом. Тому правоохоронці і бездіють", - розповів адвокат.

Як зазначається, активісти тепер намагаються достукатися і до парламентарів шляхом створення ТСК та прямого розгляду справи у сесійній залі.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України провела більше 30 обшуків на території Київської області, міста Києва, Дніпропетровської області, міста Дніпра та міста Одеси по справі груп компаній S.Group, засновником якої є нардеп Сергій Рибалка.