ua en ru

Акімова звернулася до Порошенка з проханням прискорити розгляд законопроекту про переселенців

Директор аналітичного центру "Нова соціальна та економічна політика" (НоСЭП) Ірина Акімова вважає за необхідне прискорити розгляд законопроектів щодо внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) з урахуванням усіх позитивних моментів, які містяться в законодавчій ініціативі Юрія Мірошниченко. Про це йдеться у відкритому листі Акімової до Президента України Петра Порошенка та голови Верховної Ради Олександра Турчинова.

У своєму листі Акімова зазначає, що з початку анексії Криму та загострення ситуації на сході близько 263 тис. осіб були змушені залишити місця постійного проживання. За її словами, оскільки відповідні міністерства і відомства протягом тривалого часу не приступили до законодавчого врегулювання механізмів захисту вимушених переселенців, цю місію взяли на себе інститути громадянського суспільства.

"Наш аналітичний центр "Нова соціальна та економічна політика" разом з іншими громадськими організаціями розробив законопроект "Про внутрішньо переміщені особи", який згодом був підтриманий і внесений до парламенту народним депутатом Мірошниченком (реєстр № 4490 від 13.08.2014 р..)", - зазначила Акімова.

Вона нагадала, що комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 4 вересня цього року запропонував Раді відхилити законопроект Мірошниченка і рекомендував прийняти за основу альтернативний проект закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. № 4490-1 від 28.08.2014 р.), до якого головним науково-експертним управлінням апарату Верховної Ради було висловлено багато зауважень (у тому числі - і про невідповідність його Основному закону країни).

На переконання Акімової, реалізація пропозицій профільного комітету парламенту не тільки не вирішить проблеми ВПО, а навпаки - створить нові. "Поставлені в законопроекті 4490-1 умови для визнання особи внутрішньо переміщеними, не дозволять жодному із згаданих 263 тис. українців вважатися ВПО", - зазначила директор НоСЭП.

Вона додала, що місцеві органи соціального захисту захлинуться в невластивій їм роботи щодо організації обліку ВПО, створення відповідного спеціального реєстру та координації діяльності щодо задоволення всього спектру потреб ВПО - в освіті, медичній допомозі і т.д.

Акімова також зазначила, що відсутність чіткого алгоритму дій за видачу, відмову у видачі або анулювання довідки ВПО, забезпечення реалізації тих чи інших прав ВПО, мати наслідком зловживання і різночитання закону і штучне затягування адмінпроцедур.

"Дуже важливо якомога швидше прийняти закон стосовно вимушених переселенців, але одночасно - не повторити помилок, які спричинили ветування попередніх ініціатив з питань ВПО. Треба запропонувати цій категорії громадян доступні (з точки зору можливостей реалізації) та оперативні рішення, передбачені проектом Мірошниченко", - сказала директор НоСЕП.

За її словами, це дозволить вимушеним переселенцям швидко знайти роботу або інші джерела свого забезпечення, отримати необхідні послуги для найбільш повного повернення до звичайного життя.

Акімова звернулася до Порошенка з проханням прискорити розгляд законопроекту про переселенців

Акімова звернулася до Порошенка з проханням прискорити розгляд законопроекту про переселенців