Airbus заробив на продажі літаків в 2011 р. 169 млрд дол
Європейський авіабудівний концерн Airbus продав замовникам 1 тис. 608 пасажирських реактивних літаків за підсумками 2011 р., тоді як обсяг поставок за підсумками року досяг 534 літаки. Валовий прибуток від проданих літаків становить 169 млрд дол., повідомляється в опублікованому сьогодні прес-реліз компанії.
У поширених матеріалах говориться, що ці показники стали рекордними в історії Airbus. При цьому результати концерну збільшуються протягом десяти років поспіль.
Основною передумовою до досягнення рекордних показників глава компанії Том Ендерс назвав введення в експлуатацію літаків A320neo. "Ця інновація дозволила нам встановити новий стандарт в даній галузі, схвалений нашими клієнтами", - підкреслив він. Ендерс додав, що в 2012 р. концерн планує розширити штат працівників на 4 тис. осіб.
Зазначимо також, що Airbus обійшов свого основного конкурента, американську компанію Boeing, продажі пасажирських лайнерів яким в 2011 р. склали 921 примірник, а поставки - 477 екземплярів. Між двома концернами вже кілька років триває суперечка з приводу урядових субсидій, обидві сторони звинувачують одна одну в отриманні багатомільярдної незаконної держпідтримки. Airbus і Boeing - найбільші в світі виробники комерційних літаків.
Світова організація торгівлі (СОТ) в травні 2011 р. в цілому зробила висновок, що фінансова підтримка Airbus з боку Євросоюзу не є незаконними субсидіями. В той же час організація ухвалила, що деякі практики європейських урядів з надання кредитів Airbus суперечать міжнародним правилам. СОТ зобов'язала Євросоюз до 1 грудня 2011 р. усунути виявлені порушення.
У березні 2011 р. СОТ прийшла до висновку, що Boeing користувався незаконними субсидіями влади США. За даними СОТ, незаконні субсидії на користь Boeing становили щонайменше 5,3 млрд дол. за період 1989-2006 рр. У тому числі держпідтримка Boeing, не сумісна з правилами СОТ, включала науково-дослідницькі гранти від аерокосмічного управління NASA на загальну суму близько 2,6 млрд дол.