Африканський союз виступає за військове втручання в Малі
Лідери країн Африканського союзу (АС), присутні 15 липня на саміті в Аддіс-Абебі, висловилися на підтримку міжнародної військової операції проти пов'язаних з "Аль-Каїдою" ісламістів, що контролюють північ Малі. До силових заходів схиляється і колишня метрополія Франція: Париж дає зрозуміти, що підтримає почату африканцями акцію, хоча і не стане грати в ній провідну роль, повідомляє видання "Комерсант".
Одна з умов операції - санкція СБ ООН. На думку експертів, проблем з цим виникнути не повинно: "терористичний інтернаціонал", що виник на півночі Малі, лякає всіх постійних членів Радбезу: і західні країни, і РФ, і Китай.
За словами Президента Кот-д'Івуару Алассан Уаттара, північ Малі стала "притулком для терористичних угруповань". Цю думку підтримали інші глави держав. Крім того, африканські лідери погодилися і в тому, що технічно відстала армія Малі не зможе сама відновити територіальну цілісність країни, без іноземного військового втручання проблему не вирішити.
Згідно з попередніми планами, в Малі буде направлено 3,3 тис. військовослужбовців з країн ECOWAS (Економічного співтовариства Західної Африки, в яке входять 15 держав). Щоб впоратися з контролюючими північ Малі угрупованнями, цих сил може виявитися недостатньо. Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан пообіцяв африканським миротворцям "підтримку Парижа і Європи". При цьому Франція - колишня метрополія Малі і більшості держав ECOWAS - свідомо не хоче грати провідну роль у майбутній операції, висуваючи на перший план африканців.
На думку експертів, без сприяння Заходу, африканським країнам і армії Малі малоймовірно вдасться відвоювати у ісламістів північ країни - майже дві третини її території.
Влада Малі втратили контроль над північними районами в березні. Урядові війська були розгромлені об'єднаними силами сепаратистів-туарегів і ісламістів. Драматичні події в Малі стали одним із наслідків громадянської війни в Лівії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Малі повстанське угрупування "Національний рух за звільнення Азавада", яке очолюють туареги, заявило, що відмовляється від ідеї сепаратизму для того, щоб сприяти врегулюванню кризи.