Лідери країн Африканського союзу за підсумками саміту, що завершився 1 липня в столиці Екваторіальної Гвінеї - м.Малабо, погодили "дорожню карту" політичного врегулювання в Лівії, яка передбачає переговорний процес між владою в Тріполі і альтернативним урядом в Бенгазі. Підсумковий документ саміту Афросоюзу свідчить, що полковник Муаммар Каддафі згоден на "інклюзивний діалог", тобто переговори, до яких буде залучена і опозиція, передає РБК з посиланням на Associated Press.
Тим часом лідери африканських країн не змогли домовитися про майбутню роль Каддафі в лівійському державному устрої. "Дорожня карта" мовчить, чи повинен Каддафі відійти від управління країною і чи буде йому запропоновано якийсь пост в єдиному перехідний уряді. В кулуарних розмовах учасники саміту зізнавалися, що не змогли дійти консенсусу щодо подальшої долі лівійського лідера. Ряд глав держав виступили за те, щоб від імені Афросоюзу закликати Каддафі зійти з політичної сцени, тоді як інші лідери переконані, що полковник - законний глава держави і не може бути зміщений з поста без власної згоди.
Учасники саміту одноголосно відмовилися визнавати ордер на арешт Каддафі, виданий Міжнародним кримінальним судом, відбивши свою позицію у відповідній резолюції. Ордер суду "серйозно ускладнює зусилля по пошуку мирного вирішення конфлікту у Лівії, заявив Афросоюз.
Африканський союз намагається виступити посередником у врегулюванні громадянської війни в Лівії, яка йде в цій країні з лютого 2011 р. Лідери блоку неодноразово зустрічалися і з Каддафі і з керівниками Перехідної національної ради Лівії - органу влади, створеного опозицією.
У квітні поточного року Каддафі висловив згоду з планом Афросоюзу з припинення лівійського конфлікту, але тоді умови перемир'я не влаштували опозицію.