Для Греції існує три можливості розвитку подій при вирішенні боргової кризи. Про це повідомили сьогодні ЗМІ країни, зіславшись на інформацію джерел, знайомих з ходом виступу міністра фінансів Греції Евангелоса Веніцелоса. Першою, за їх словами, є можливість контрольованого дефолта з 50-процентним зменшенням основної частини держборгу по держоблігаціях. Дві інші можливості передбачають стихійний дефолт по держоблігаціях або впровадження другої програми допомоги від "трійки" міжнародних кредиторів обсягом 109 млрд євро, погодженої 21 липня 2011 р.
Як стверджують джерела, Веніцелос відзначив, що для Греції "небезпечно" просити про урізування тіла держборгу на 50%. "Це вимагає скоординованих спроб від багатьох людей", - додав він.
Reuters передає, що представники уряду Греції вже встигли спростувати дані повідомлення в місцевій пресі, заявивши, що жодних інших сценаріїв розвитку подій не бачать, окрім "плану 21 липня". "Для Греції ми бачимо наступну дорогу: залишатися членом єврозони і упроваджувати програму, погоджену (з "трійкою") 21 липня 2011 р.", - повідомили в прес-службі уряду Греції, підтвердивши, що країна прийматиме всі необхідні заходи для того, щоб уникнути дефолта.
Нагадаємо, 21 липня на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги понад програму, що діяла, на 110 млрд євро. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і Міжнародний валютний фонд нададуть Афінам додаткове фінансування у розмірі 109 млрд євро, причому Європа виділить свою частину через стабілізаційний фонд EFSF на термін мінімум 15 років і по ставці близько 3,5%. Крім того, фінансовий сектор погодився прийняти участь в новій програмі порятунку Греції. Визначено, що вклад банків і інших інституційних інвесторів в програму допомоги складе близько 50 млрд євро в 2011-2014 рр.
Передбачається, що участь приватних фінансових інститутів в порятунку Греції буде реалізована через обмін існуючих облігацій на нові 30-річні і 15-річні облігації, причому банки погодилися на втрату 21% чистій поточній вартості (Net Present Value, NPV) за паперами, що належать їм. За оцінками Інституту міжнародних фінансів (представляє найбільші фінансові компанії), це дозволить зменшити боргове навантаження Греції на 13,5 млрд євро. Крім того, передбачений частковий викуп Грецією своїх облігацій з дисконтом до їх номінальної вартості. Точні параметри програми викупу будуть визначені пізнішим. Президент Франції Николя Саркозі заявив, що рішення, прийняті на саміті, дозволять зменшити грецький держборг у відношенні до ВВП на 24 процентних пункту з нинішніх 150% ВВП.