"Іллічівський масложирокомбинат" (ІМЖК) подає скаргу до НАБ у зв'язку зі спробами рейдерського захоплення підприємства. Про це повідомляє адвокат і представник ІМЖК Сергій Протасов, передають українські ЗМІ.
"Сьогодні в рамках захисту інтересів юридичних ІМЖК ми подаємо скаргу до НАБУ у зв'язку зі спробами рейдерського захоплення підприємства, яке почалося в п'ятницю 13 травня і триває вже третю добу. Більше 100 "тітушок" осаджують і штурмують територію заводу, намагаючись проникнути на його територію. Робота підприємства заблокована", - повідомляє Протасов.
Як заявив адвокат, "майно підприємства намагаються захопити структури і люди, що мають відношення до бізнесмена Сергія Тищенка і його бізнес-партнера Сергія Пашинськома, а всі дії здійснюються за сприяння прокурора Генпрокуратури, судді Печерського суду і нікому невідомої державної компанії під назвою "ДП Одеське обласне об'єднання "Облшовк".
На підприємстві наголошують, що ніякого відношення компанія «ОБЛШОВК» ні до масложирової галузі, ні до "ІМЖК" не має.
"При виїзді за адресою її реєстрації в Одесі, нами встановлено, що вона (компанія "ОБЛШОВК", - ред.) там відсутня, інформація про її діяльність не знаходиться навіть в Google. Все, що відомо, що це держпідприємство підпорядковується департаменту тваринництва Міністерства АПК і перебуває у стані не то приватизації, не то ліквідації в рамках програми скорочення підвідомчих підприємств міністерства", - повідомляє Протасов.
На думку адвоката Протасова, виклад обставин справи в ухвалі Печерського суду, а також доводи прокурора Генпрокуратури є необґрунтованими.
"Ми вже оскаржили дане визначення і сподіваємося на справедливе рішення. Варто відзначити, що саме винесення даної ухвали судом пройшло непублічно, без запрошення представників ПАТ «ІМЖК», і що дивно - на момент приїзду прокурора з "тітушками" в Іллічівськ 13-го травня ухвала Печерського суду взагалі була відсутня в державному реєстрі судових рішень, незважаючи на те, що вона нібито було винесена ще 28 квітня. Це є грубим порушенням і елементом рейдерської технології", - наполягає адвокат.
Як повідомив в ході спілкування з пресою на конференції юрист ПАТ "ІМЖК" Михайло Мельник, саме визначення суду має в своїй суті характер примусу до виконання.
"Згідно із законом України, такі рішення виконуються виключно виконавчою службою на території України. Прокурору не надано процесуальне право забирати майно і передавати його на зберігання третім особам. Незважаючи на це, прокурор з'явився особисто, представників виконавчої служби не було. Крім того, прокурор був у супроводі так званих "тітушок", чому є відеодокази", - заявив юрист.
За інформацією Протасова, "прокурор Генпрокуратури Петро Фіцай звертався в Печерський суд, починаючи з березня цього року, але інші судді відмовляли в задоволенні його клопотання, називаючи його аргументи "голослівними і не підтверджені жодними доказами".
У зв'язку з цим керівництво ПАТ "ІМЖК" та трудовий колектив ще у квітні цього року звернулися з листом до президента України, голови Верховної Ради, Генпрокуратури, в Національне антикорупційне бюро із закликом допомогти у захисті законних прав і зупинити "рейдерське захоплення" з використанням держструктур.
Як розповіла голова правління ПАТ "ИМЖК" Анастасія Ладан на сьогоднішній прес-конференції, зараз всі працівники заводу знаходяться навколо території і активно беруть участь в "агітаційній роботі щодо недопущення рейдерського захоплення", яке вважають незаконним.
Зазначимо, ІМЖК - одне з найбільших підприємств даної галузі в Україні, яке виробляє широку лінійку масложирової продукції (від маргарину до еквівалента шоколаду), а також володіє потужностями зі зберігання і перевалки соняшникової олії. Це сучасне підприємство, побудоване в 2007 році, розташоване в Іллічівському Морському Торговому Порту в місті Чорноморськ (раніше Іллічівськ), Одеської області.