ua en ru

А.Парубій: ВР сьогодні прийме у другому читанні закон про вибори Президента України у редакції БЮТ.

Верховна Рада України сьогодні прийме у другому читанні закон про вибори Президенти України у редакції БЮТ. Про це заявив РБК-Україна нардеп від НУ-НС Андрій Парубій.

"Сьогодні є дуже велика ймовірність, що ВР внесе до порядку денного і проголосує у другому читанні закон про вибори Президента Сергія Подгорного. Я впевнений, що весь склад фракції НУ-НС, в т.ч. депутатська група «За Україну!» буде голосувати за нього, оскільки він хоча і не враховує всіх зауважень Президента і КСУ, але є компромісним. Він враховує основне положення про неможливість внесення виборців у списки виборців в день голосування за рішенням дільничної комісії, а дозволяє вносити такі уточнення в списки виборців лише за рішенням суду...тобто це унеможливить найпоширеніший метод фальсифікації", - сказав він.

В той же час, перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив журналістам в кулуарах ВР, що "ПР не буде перешкоджати голосуванню коаліції за цей закон. Якщо в них є голоси, то нехай голосують за нього... але ми вважаємо, що на основі діючого законодавства можна провести вибори Президента".

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада (ВР) України розглянула в другому читанні законопроект №5263-2 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно виборів Президента України" і не підтримала жодної з 243 запропонованих до нього поправок. Парламентарії також не затвердили жодної із статей в редакції першого читання, до яких були запропоновані поправки. Таким чином законопроект №5263-2 був відхилений. Напередодні депутати розглянули 126 поправок до даного законопроекту. У першому читанні законопроект №5263-2 був прийнятий 4 листопада 2009 р.

19 жовтня КСУ визнав неконституційним ряд положень закону України про вибори Президента України. Зокрема, КСУ визнав неконституційним положення, які визначають перебування на консульському обліку обов'язковою умовою реалізації виборчого права на виборах Президента.

КСУ визнав також неконституційними положення закону про вибори Президента в частині вимоги до кандидата в члени окружної дільничної комісії проживати в межах відповідного територіального округу або міста, на території якого розташований цей округ.