ua en ru

А.Меркель не підтримує США, що круті заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту сповільнюють відновлення економіки

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не підтримує позицію США щодо того, що круті заходи, які вживаються урядами європейських держав і спрямовані на скорочення бюджетного дефіциту, можуть негативно позначитися на відновленні світової економіки, передає РБК із посиланням на німецький телеканал ARD. Більш того, А.Меркель наполягає на тому, що заходи уряду ФРН зі скорочення державних витрат - це вірний шлях, який приведе не лише економіку країни, але і світову економіку до процвітання. "Німеччина зробила для відновлення світової економіки значно більше, ніж інші країни", - заявила А.Меркель у телефонній розмові з Президентом США Бараком Обамою напередодні саміту G20 у Торонто.
"Ті зусилля (зі скороченню держвидатків), які ми зараз робимо, мають бути продовжені", - зазначає А.Меркель. Влада Німеччини ухвалила рішення заощадити близько 80 млрд євро до 2014 р. у рамках програми уряду зі скорочення державних витрат. На початку червня ц.р. Кабінет міністрів Німеччини завершив обговорення щодо законопроекту, який передбачає суттєве скорочення держвидатків із метою тримати державну заборгованість під контролем.
Коментуючи програму заходів економії, А.Меркель заявила: "У Німеччини є чудова можливість стати гарним прикладом для наслідування". За словами канцлера, задачу уряду планується вирішити за рахунок зменшення витрат на соціальні потреби, скорочення близько 10 тис. робочих місць у федеральних міністерствах, зниження зарплат чиновникам та ін. "Останні місяці у зв'язку з обстановкою в Греції та інших державах єврозони показали, наскільки визначальне значення мають стійкі фінансові показники. Саме вони є передумовою для життя в стабільності і процвітанні", - заявила тоді А.Меркель.
Дефіцит бюджету Німеччини за підсумками 2009 р. становив 3,1% ВВП і може перевищити 5% ВВП у поточному році, що змушує уряд країни йти на круті заходи економії. Зазначимо, що встановлений ліміт Євросоюзу за станом бюджетного дефіциту знаходиться на рівні 3% ВВП. Тим часом офіційний Берлін вже озвучив плани щодо скорочення дефіциту бюджету до 3% ВВП до 2013 р., що відповідатиме нормам ЄС.
У той же час Президент США Б.Обама в документі, направленому країнам - членам "великої двадцятки" напередодні саміту в Торонто 25-27 червня 2010 р., висловив точку зору, що згортати заходи стимулювання необхідно дуже обережно, особливо під час низького попиту і загальної млявості в бізнес-секторі. Дуже круті заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту, що приймаються європейськими державами, можуть уповільнити відновлення глобальної економіки, вважає американський Президент.