За інформацією Handelsblatt, в ході російсько-німецьких переговорів на вищому рівні , що почалися учора увечері в Єкатеринбурзі, глава німецького кабінету Ангела Меркель обов'язково торкнеться теми можливої співпраці "Газпрому" і енергоконцерну RWE. При цьому мова піде про долю двох газопроводів-конкурентів - "Південний потік" і Nabucco. У дискусії навколо цих проектів зіткнулися зараз інтереси не тільки Росії і Німеччини, але і всього Євросоюзу, а також Китаю і країн Каспійського басейну, повідомляє РБК daily.
Начебто відомо, що RWE і "Газпром" ведуть переговори про участь німецького енергоконцерну в будівництві газопроводу "Південний потік", проте офіційно підтверджувати це обидві компанії не поспішають.
У відповідь на відповідний запит Handelsblatt концерн RWE декілька днів зберігав мовчання, але потім все-таки підтвердив, що "Газпром" звернувся до RWE з проханням розглянути можливість участі в консорціумі по будівництву газопроводу "Південний потік". Це пропозиція, як і будь-яка інше, буде розглянута.
Ну а "Газпром" з цим формулюванням не погодився, причому спростували її тут на найвищому рівні. Зампред правління концерну Олександр Медведєв заявив Handelsblatt, що німецькому RWE "Газпром" жодної пропозиції не робив. Цікаво, що, за даними, які має в своєму розпорядженні Handelsblatt, саме О.Медведєв звернувся з даною пропозицією до члена правління RWE, що займається питаннями стратегічного розвитку компанії, Леонхарда Бірнбаума.
Схоже, О.Медведєв, який керує експортним бізнесом "Газпрому", прагне не виглядати активною стороною у всій цій історії. "Ми завжди підкреслювали, що "Південний потік" і Nabucco конкуруючими проектами не є і один одного не виключають", - наголосив заступник голови правління "Газпрому". Але саме в цьому сильно сумніваються багато експертів. Вони звинувачують російську сторону в бажанні зірвати здійснення проекту Nabucco. У близьких до Nabucco колах постійно чутні скарги на те, що "Газпром", мовляв, тисне на такі країни, як Туркменія і Азербайджан, з тим, щоб ті не укладали з Nabucco договорів на постачання газу. Дійсно, до цих пір консорціум Nabucco гарантованих постачальників газу для наповнення свого газопроводу так і не знайшов. В кінці червня RWE знову звертався до Туркменії і Азербайджану з проханням дати тверду згоду на такі постачання для Nabucco.
Тим часом переговори ці стоять на місці ось вже декілька років. Тепер дана тема винесена на найвищий політичний рівень. За інформацією з урядових кіл Німеччини, канцлер ФРН Ангела Меркель має намір обговорити з президентом Дмитром Медведєвим пов'язані з Nabucco і "Південним потоком" проблеми в ході російсько-німецьких консультацій, що почалися учора увечері, в Катеринбургу. "Енергетична безпека Европи буде тим надійніше, чим більше нам вдасться диверсифікувати маршрути постачань і набір країн-постачальників. Тому політична підтримка проекту Nabucco буде надана", - говорять співрозмовники.
Свою зацікавленість в долі Nabucco підкреслюють і в Єврокомісії. Найближчим часом Єврокомісія планує провести спеціальний політичний семінар на цю тему, в якому візьмуть участь високопоставлені представники не тільки RWE, але і таких газодобувних країн, як Азербайджан і Туркменія. А на осінь в Брюсселі намічена велика конференція з остаточного узгодження всіх питань по Nabucco, оскільки проект цей в Євросоюзі вважають "своїм".