О.Лавринович: Freedom House має об'єктивно оцінювати ситуацію в Україні
Оцінка ситуації в Україні має ґрунтуватися на фактах та професійному аналізі, а не на емоціях чи чиїхось уподобаннях. На цьому наголосив міністр юстиції України Олександр у ході зустрічі з новопризначеним директором міжнародної неурядової громадської організації Freedom House Девідом Кремером, яка відбулася у Мін‘юсті, повідомляє прес-служба відомства.
О.Лавринович зазначив, що українська влада готова до співробітництва з міжнародними неурядовими організаціями, оскільки це допомагає оцінити загальний стан речей, який є у державі. Зокрема, за словами міністра, в Україні стурбовані нещодавньою заявою Freedom House щодо зниження рейтингів свобод у державі.
Разом з тим, наголосив міністр, у ході реформ, які на сьогодні проводяться в країні, влада змушена вдаватися до непопулярних кроків, що, безсумнівно, накладає відбиток на рейтинги держави.
У цьому зв‘язку О.Лавринович закликав експертів організації керуватися конкретними фактами, а не емоціями чи уподобаннями противників чи прибічників реформ та нинішньої влади.
«Коли ми побачимо результати реформ, ситуація виглядатиме значно кращою, ніж сьогодні, і ніж була коли-небудь до цього», - зазначив Міністр.
У ході зустрічі міністр роз‘яснив експертам Freedom House, зокрема, кроки, які на сьогодні вживаються владою для реформування судової системи. Водночас відзначивши, що незалежність судової влади від зовнішніх чинників та впливів на сьогодні є «скоріше побажанням на майбутнє».
Разом з тим, О.Лавринович заперечив, що залежність українських суддів має політичний характер. За словам Міністра, на формування позиції для частини суддівського корпусу в Україні суттєво впливають мотиви особистої вигоди.
«Тому одним з мотивів судової реформи є руйнація корупційної складової. Зроблено серйозні зміни, які дадуть можливість у ближчі роки побачити зміни від перегляду способу призначення суддів до визначення порядку притягнення їх до відповідальності», - зазначив О.Лавринович.
У ході зустрічі з експертами Freedom House український міністр виклав також юридичну логіку повернення до Конституції 1996 року, внесення змін до Основного закону щодо терміну повноважень рад усіх рівнів, визначення термінів чергових виборів тощо.
«Юридична складова цих процесів дуже проста та бездоганна з фахової точки зору. Тому дуже важливо, щоб при їх оцінці застосовувалася фахова експертиза, а не оцінювалося те, що виникає в уяві тих чи інших політиків», - зазначив він.
.