Україна вкрай зацікавлена в розширенні торговельно-економічного співробітництва з Туркменістаном. Про заявив перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв на зустрічі з Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
"Україна надзвичайно зацікавлена в активізації співпраці в усіх напрямках - саме тому в Туркменістан прибула широка делегація, що складається з представників більшості міністерств і відомств, великих державних і приватних компаній, а також ділових асоціацій", - повідомив А.Клюєв.
Він відзначив успішну роботу в Туркменістані українських компаній зі спорудження об'єктів державного значення, зокрема, дренажно-комунікаційного тунелю в Ашхабаді, автодорожнього мосту через річку Амудар'я, газокомпресорних станцій "Хазар" і "Наїп".
На думку першого віце-прем'єр-міністра України, грандіозні плани промислового та соціального будівництва в Туркменістані, а також нові інфраструктурні проекти відкривають широкі можливості для розширення участі українських підприємств.
А.Клюєв зазначив, що Україна підтримує міжнародну ініціативу Туркменістану щодо забезпечення безпеки транснаціональної трубопровідної інфраструктури. "Україна, як великий імпортер природного газу і транзитна країна, що володіє розвиненою газотранспортною інфраструктурою зацікавлена в реалізації цієї ідеї і відновленні тісної співпраці в газотранспортній сфері", - заявив він. Одним з перспективних проектів для участі українських компаній, на його думку, є будівництво Транстуркменського газопроводу "Схід - Захід". Крім поставок трубної продукції, українські підрядники можуть забезпечити будівництво лінійних ділянок трубопроводу, включаючи найбільш складні, а також компресорних станцій, заявив Андрій Клюєв. Він відзначив величезний досвід, який мають українські підприємства, у проектуванні та будівництві підземних переходів газопроводів та інших складних об'єктів.
Перший заступник глави Уряду України також заявив, що українські компанії могли б взяти участь в майбутньому будівництві злітно-посадочних смуг в аеропортах Туркменабата і Дашогуз, а також мостів, шляхопроводів та автомобільних доріг будь-якої складності.
Крім цього Андрій Клюєв перерахував низку пропозицій українських компаній щодо участі в проектах в інших галузях, наприклад, у модернізації 5-го енергоблоку Марийської електростанції. За його словами, туркменським замовникам пропонується розширення закупівель продукції українського машинобудування. Серед іншого йдеться про спеціальну будівельну та дорожню техніку, яка за технічними характеристиками ні в чому не поступається російським та білоруським аналогам, але при цьому - дешевше.