На першому етапі програми розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності (2011-2012 роки), Кабмін планує активно підтримувати "галузі, що працюють на внутрішній і зовнішній попит": аграрний, військово-промисловий і гірничо-металургійний комплекси, машинобудування і легку промисловість. Про це у своєму матеріалі для "Дзеркала тижня. Україна" пише перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
Він нагадав, що урядова програма розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності затверджена в лютому цього року. Її мета - реконструювати і модернізувати економіку України, вивести її на новий технологічний рівень.
Програма передбачає два етапи. На етапі виходу з інвестиційної кризи (2011-2012 роки) планується поліпшити умови для інвесторів, що активно підтримувати галузі, що працюють на внутрішній і зовнішній попит, накопичувати інвестиційні ресурси. Мова йде про аграрний, військово-промисловий та гірничо-металургійний комплекси, машинобудування і легку промисловості.
"Ми робимо ставку не тільки і не стільки на державні кошти, скільки на приватний капітал, для якого створюємо додаткові стимули. Таким чином, будуть створені так звані точки зростання, які стануть базою для розвитку супутніх галузей і регіонального розвитку", зазначив перший віце-прем'єр.
Уряд уже збирає інформацію про інвестиційні плани компанії на 2013-2015 роки, щоб забезпечити безперервність і збалансованість інвестиційних процесів на основі державно-приватного партнерства, запевнив А. Клюєв.
На другому етапі (2013-2015 роки) Кабмін буде концентрувати ресурси в тих секторах, які "визначають обличчя економіки майбутнього". Як правило, зазначив перший віце-прем'єр, вони вимагають значно більших інвестицій. Це аерокосмічна галузь, інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, нанотехнології та нові матеріали, фармацевтика та медична техніка.