ua en ru

5% "Метінвесту" оцінюються в 1,2 млрд дол., - аналітик

Виходячи з прогнозного показника EBITDA "Метінвесту" в 2011 р. на рівні 4,2 ​​млрд дол. і очікуваного чистого боргу на кінець року у розмірі 3,1 млрд дол., справедлива вартість 5%-ої частки в статутному капіталі компанії оцінюється в 1,2 млрд дол. Таку думку висловив аналітик інвестиційної компанії BG Capital Євген Дубогриз.

"Таким чином, ММК ім. Ілліча в цілому обійшовся "Метінвесту" приблизно в 1,8 млрд дол., включаючи 101 млн дол., виплачені СКМ в липні 2010 р. за 8%-ий пакет акцій ММК, 376 млн дол., витрачені на викуп акції додаткових емісій ММК і екс-мажоритарного акціонера комбінату, компанії "Ілліч-сталь", а також приблизно 50 млн дол., заплачених за 12%-ий пакет "Ілліч-сталі" в грудні 2010 р. Незважаючи на низькі фінпоказники ММК (EBITDA компанії в 2010 р. - 61 млн дол., чистий збиток - 52 млн дол), ми вважаємо таку ціну обгрунтованою: з поглинанням ММК акціонери "Метінвесту" також отримали контроль над непрофільними активами підприємства, у першу чергу, агроцехом ММК, нещодавно реорганізованим в холдинг HarvEast, вартість якого може становити 300-500 млн долл.", - зазначив експерт.

На думку Євгена Дубогриза, плановане збільшення виробництва на ММК Ілліча до 9 млн т рідкої сталі на рік, або до 25 тис. т на добу (+45% до поточних обсягів виробництва), позитивно позначиться на операційних і фінансових показниках як самого ММК, так і його основних постачальників сировини - Інгулецького і Північного ГЗК, а також Авдіївського КХЗ.

"У той же час, "Метінвесту" можуть знадобитися додаткові кошти для збільшення обсягу інвестицій в модернізацію ММК до 3 млрд дол.: попередня версія інвестпрограми, оприлюднена в ході розміщення облігацій "Метінвесту" в лютому нинішнього року, передбачала, що капітальні вкладення в ММК в 2011-2015 рр. складуть близько 2 млрд дол., при цьому істотного зростання виробництва сталі не планувалося. Ми не виключаємо, що в поточному чи наступному році "Метінвест" знову може вийти на ринок позикових коштів", - прогнозує аналітик.