ua en ru

35% дотацій аграріїв можуть віддати двом птахівникам, - експерт

35% дотацій аграріїв можуть віддати двом птахівникам, - експерт 35% дотацій аграріїв можуть віддати двом птахівникам, - експерт

Птахівництво не повинно бути в зоні субсидування, так як воно надприбуткове. Фактично воно стає найбільшим одержувачем субсидій, сказав експерт Борис Кушнірук у коментарі українським ЗМІ.

Як нагадує видання, вчора міністр аграрної політики і продовольства заявив, що половина з 4 млрд грн, які повинні бути передбачені в державному бюджеті на дотації для АПК, буде спрямована "на підтримку птахівників".

Суми дотацій повинні бути рівномірно розподілені між компаніями відповідно до сум сплаченого ними ПДВ.

"Птахівництво взагалі не повинно бути в зоні субсидування, так як воно надприбуткове. Фактично воно стає найбільшим одержувачем субсидій. Вважаю, що є сенс для підтримки сільгоспвиробників, які займаються вирощуванням великої рогатої худоби. Бо сам процес вирощування є довгим", каже Кушнірук.

"Так, частка "Миронівського хлібопродукту" на ринку м'яса птиці становить понад 50%. Другим найбільшим виробником є "Комплекс Агромарс" з приблизною часткою ринку в 15%. Відповідно, якщо вірити словам міністра, то "Миронівський хлібопродукт" може отримати приблизно 1,1 млрд. грн., дотацій, а "Комплекс Агромарс" - близько 300 млн. грн. Таким чином, 35% дотацій на АПК в 2017 році опиниться в руках лише двох приватних компаній - найбільших виробників м'яса птиці. Фактично, те, що робить міністерство АПК, це робиться під Косюка, а не для підтримки сільського господарства ", - вважає Кушнірук.

Згідно з даними "Миронівського хлібопродукту", операційний прибуток компанії за січень-вересень 2016 склала 270 млн дол., США. Найбільшим акціонером Миронівський хлібопродукт є Юрій Косюк.