Наразі в ПАТ "Сумигаз" відчувається недостача кваліфікованих кадрів
Через низьку зарплатню з ПАТ "Сумигаз" за період з січня по вересень 2017 року звільнилось 217 фахівців, що становить майже 12% від загальної кількості працівників. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Так, зазначається, що середньомісячна оплата праці штатного працівника ПАТ "Сумигаз" становить 4,8 тисячі гривень, в той час як у Сумській області середня зарплата становить 6,7 тисяч гривень, а у нафтогазовій галузі, де є попит на фахівців з досвідом обслуговування газопроводів та їх обладнання, рівень оплати труда становить майже 10 тисяч гривень на місяць.
"Оплата праці в газорозподільних компаніях значно нижча ніж по галузі. Саме це стає основною причиною плинності кадрів. А для забезпечення функціонування майже 12 тисячі км газопроводів, обладнання на них, розподілу газу до споживачів області необхідні спеціалісти високого рівня кваліфікації", - сказала фінансовий директор "Сумигазу" Світлана Рибальченко.
Єдиним джерелом фінансування витрат підприємства, у тому числі на оплату праці є затверджений регулятором – НКРЕКП - тариф на розподіл газу. І тарифні надходження газорозподільної компанії визначаються двома складовими: розміром встановленого тарифу та обсягами споживання природного газу. Частка тарифу на заробітну плату не відповідає реальним потребам підприємства. Це призводить до того, що компанія недоотримує кошти на забезпечення необхідних витрат, у тому числі і для забезпечення належного рівня оплати праці.
До того ж, оплата за спожитий газ грошовими коштами невелика через велику кількість субсидіантів, але заробітна плата – це живі гроші, а не оформлені протоколами субсидії та пільги. Тому у компанії коштів на підвищення зарплати до рівня хоча б середнього у регіоні не вистачає.
Наразі в ПАТ "Сумигаз" відчувається недостача кваліфікованих кадрів. Адже підготовка кваліфікованого працівника газової галузі потребує три роки роботи за фахом. Найбільш затребуваними є кваліфіковані слюсарі з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, газового устаткування, а також водії, майстри.
Тому, подальша втрата фахівців ставить під загрозу роботу газорозподільної системи регіону адже безпека транспортування газу залежить від професіоналізму працівників.
Для забезпечення належного рівня оплати праці та відповідно утримання кваліфікованих фахівців, які забезпечують функціонування газорозподільної системи необхідно змінити формування тарифу таким чином, щоб виручка операторів ГРМ не залежала від обсягів споживання газу та наданих пільг та субсидій.