МОЗ запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин
Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Про це на брифінгу з нагоди старту Європейського тижня імунізації в Україні заявив Владислав Збанацький, заступник генерального директора "Центру громадського здоров'я МОЗ України" (ЦГЗ), передає кореспондент РБК-Україна.
"Здоров'я залежить як від держави, так і від кожного з нас. Ще в 2016 році лише 45% дітей віком до 1 року були вакциновані. Нам вдалось досягнути росту рівня вакцинації", - повідомив він.
За його словами, рівень імунізації в Україні зростає.
"Рівень імунізації в Україні зростає. Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас, рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким. Відсоток вакцинованих дітей становить трохи більше половини від дифтерії віком до 18 місяців. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту B - 50% дітей", - додав він.
Фото: календар вакцинацій (РБК-Україна)
Водночас, Збанацький зазначив, що зараз все більше дітей вакцинуються від кору у зв'язку зі спалахом захворювання.
Зазначається, що у попередні роки рівень вакцинації в Україні впав до неприйнятно низького рівня як через відсутність достатньої кількості вакцин протягом останніх 7 років, так і через поширення небезпечних міфів та антиукраїнських припущень, що вакцинація, начебто, непотрібна або шкідлива.
Також МОЗ цього року запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно з ВООЗ та дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ (UNICEF).
Так, європейський тиждень імунізації проходить з 23 по 29 квітня. Україна закуповує вакцини для профілактики 10-ти захворювань: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, хіб-інфекції, кору, краснухи, паротиту.
Фото: поради (РБК-Україна)
Нагадаємо, 20 квітня в Україну було доставлено ще 800 тис. доз вакцини проти кору.