В 2017 році з "Чернігівгазу" звільнилися понад 11% спеціалістів
Основною причиною відтоку кадрів стали невисокі зарплати газовиків
З січня по жовтень 2017 року з газорозподільної компанії "Чернігівгаз" звільнилося 228 фахівців, що становить більше 11% від загальної чисельності персоналу. Звичайною вважається плинність кадрів на рівні 5%. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Компанія гостро відчуває недостачу кваліфікованих кадрів. Основною причиною відтоку кадрів стали невисокі зарплати газовиків. Середня зарплата на підприємстві складає 5,1 тис. грн, це вдвічі нижче за середню по енергетичній галузі України і на 15% по області.
"Щотижня потрібно обстежувати 200 км газопроводів та 180 споруд на них, служба "104" виїжджає на понад півтисячі викликів. Тому саме від професіоналізму нашого персоналу залежить безпека людей. Але втримати професіоналів з такою наднизькою зарплатнею ми не в змозі", - говорить технічний директор "Чернігівгазу" Віталій Черчович.
На підприємстві відкритими залишаються близько 300 вакансій. Більше половини співробітників, що звільнились були задіяні на виконанні газонебезпечних робіт. Тенденція до плинності кадрів в газовій галузі спостерігається вже не перший рік. В минулому році, коли середня зарплата працівників ПАТ "Чернігівгаз" дорівнювала 3,4 тис. грн, з компанії звільнилися 363 робітники – це 17%.
Падіння обсягів розподілу газу призводить до зниження тарифної виручки компанії. За останні три роки збитки "Чернігівгазу" склали понад 260 млн грн. За таких умов компанія не в змозі забезпечити гідний рівень зарплат. А відтік кадрів значною мірою впливає на надійність та безпеку газопостачання споживачів. На думку експертів, вирішити проблему можливо за умови введення звичайної європейської практики тарифоутворення, при якій тариф не залежить від обсягів розподілу газу.