Понад 20 тис. фізосіб акціонерів продовжують залишатися "заручниками" суду, - активіст
Суд переніс розгляд апеляційної скарги ТОВ "Джером секьюрітіз" на рішення судді Новака
Апеляційний суд міста Києва у четвер, 26 січня повторно переніс розгляд апеляційної скарги ТОВ "Джером секьюрітіз" на рішення слідчого судді Печерського суду Романа Новака, згідно з яким були заблоковані операції за рахунками цього депозитарної установи. Про це повідомив представник ініціативної групи депонентів-фізосіб Олександр Карпенко, уточнивши, що засідання перенесено на 9 лютого.
Як зазначив активіст, аналогічна ситуація склалася з ТОВ "Перше реєстраційне бюро" (ПРБ). Клієнтами зазначених компаній є понад 20 тис. фізичних осіб-акціонерів.
За його словами, розгляд скарги по суті знову відкладено у зв'язку з тим, що Печерський суд знову не зміг забезпечити передачу матеріалів справи в апеляційну інстанцію.
"Навмисне це робиться або не вистачає людського ресурсу у самого затребуваного в країні суду - не зрозуміло. Але люди продовжують перебувати фактично заручниками ГПУ і суду. Хто за це в кінцевому підсумку відповість, нам невідомо", - зазначив Карпенко.
Він повідомив, що ініціативна група фіксує кожен випадок порушення майнових прав клієнтів зазначених компаній. Ці матеріали будуть прикріплені до колективного судового позову фізосіб депонентів.
Нагадаємо, в грудні 2016 року за клопотанням Генеральної прокуратури України Печерський районний суд Києва заблокував операції по рахунках двох зберігачів ТОВ "Джером секьюрітіз" і ТОВ "Перше реєстраційне бюро" (ПРБ).
Національний депозитарій України виконав зазначене рішення суду і без надання пояснень заблокував рахунки-ідентифікатори депозитаріїв. Депозитарні установи досі не отримали офіційних копій зазначених ухвал Печерського суду. Також вони відсутні в публічному доступі в Єдиному реєстрі судових рішень України.
Раніше партнер юридичної фірми "Правові партнери" Андрій Доманський зазначав: "Правоохоронці, а потім і слідчий суддя помилково або з інших міркувань ототожнили майно депозитарію з майном його депонентів (клієнтів)".
"Глава Нацдепозитарію Міндаугас Бакас особисто повинен нести відповідальність за те, що права депонентів грубо порушуються і з'являються штучні перешкоди у здійсненні ними господарської діяльності", - заявив Доманський.