11 способів розумно заощадити на ремонті
Ремонт - подія схожа на стихійне лихо. Рідне житло за лічені години стає невпізнанним - зникають звичні шпалери, шафи і меблі переміщуються на інші місця, а кухня стискується до переносний плитки. Крім фізичного і морально дискомфорту, ремонт завдає шкоди і гаманцю.
При купівлі нової квартири варто вирішити, брати квартиру з ремонтом, але дорожче або дешевше, але, як пишуть ріелтори - "в житловому стані". Різниця в ціні легко покриється вартістю самого ремонту, але до того ж доведеться витратити багато часу і пожертвувати своїм комфортом. Зате новий ремонт буде зроблений саме під вас. А ми підготували кілька порад, як його зробити дешевше.
1. Заміри
Насамперед - обмірте свою квартиру або знайдіть її точний план із зазначенням площі та конструктивних особливостей в бюро технічної інвентаризації або Жеку. Це допоможе визначити обсяг робіт і скласти точний кошторис.
2. Кошторис
Знайдіть спеціаліста в ремонтах і з його допомогою складіть кошторис необхідних робіт. Економ-варіант - виконроб, як точка входу у всіх керуючих ремонтом процесах. Більш дорогий варіант - архітектурне бюро, фахівці якого не тільки візьмуть на себе менеджмент ремонту, але і допоможуть з творчої його частиною - візуалізацією. Це дозволить зрозуміти виконавцю, що повинне вийти у результаті.
Крім того, виконроби або архітектори мають можливість закуповувати матеріали зі значною знижкою.
3. Самодопомога
Візьміть на себе нескладні підготовчі роботи - це дозволить заощадити на роботі майстрів. Віддерти старі шпалери, змити фарбу і побілку, збити кахельну плитку - все це можна зробити самостійно.
4. Не беріть зайвого
Проведіть ретельні вимірювання і розрахунки і не купуйте зайві будматеріали. Як показує досвід, залишки шпалер, плитки і фарби після ремонту практично ніколи не прігождаются знову, а лише лежать мертвим вантажем у коморах і на балконах. А адже це - кілька сотень витрачених даремно гривень.
5. Упор на якість
Довговічність - теж економія. Беріть тільки якісні матеріали, інакше ремонт доведеться повторити найближчим часом. В неперевірених місцях можуть підсунути неякісний товар - наприклад, замість підлогової плитки продадуть менш міцну настінну; а з дешевих матеріалів хороший ремонт не вийде - вони мають досить низькими споживчими властивостями. Пластикова ванна може деформуватися, а дешеві шпалери - вицвісти і відклеїтися. Для стін вигідним рішенням стануть шпалери під фарбування - при наступному ремонті їх можна не переклеювати, а лише перефарбувати.
6. Порівняйте ціни
Порівняйте асортимент та ціни в декількох гіпермаркетах, а також на будівельних ярмарках і ринках. Буває, що вартість одного і того ж матеріалу у різних торгових точках може значно відрізнятися - до 30%.
7. Все в одному місці
Вибрали найбільш вигідний за цінами магазин? Купіть в ньому все необхідне - так ви заощадите час і сили, і час. Мережі великих будівельних гіпермаркетів нерідко пропонують дисконтні картки - одна з них може виявитися у вас або ваших знайомих. Та й доставка матеріалів з одного місця обійдеться дешевше.
8. Перевірені кадри
Вибирайте тільки перевірену бригаду ремонтників. Скористайтеся рекомендаціями друзів, знайомих, колег. Інакше ризикуєте в кращому випадку наткнутися на ледачих пияків, а в гіршому - на шахраїв. У кожному разі, терміни і обсяги ремонту потрібно обумовлювати заздалегідь, і не забувати про контроль ходу ремонту. Якщо працюєте з фірмою, обговоріть всі хвилюючі вас питання в договорі.
І головне - не платіть наперед за ще незроблену роботу - так ваш ремонт може не закінчитися ніколи. Виплачує аванс невеликими сумами, аналогічно сплачуйте виконану роботу - наприклад, раз на тиждень.
9. Контроль
Не соромтеся вимагати закупівельні чеки і дізнаватися вартість та обсяг виконаних робіт. Це ваші гроші, а робітники мають властивість завищувати ціни і недоговорювати.
10. Ввічливість
Будьте ввічливі з робітниками, щоб вони не зробили у вашій квартирі яку-небудь капость. Існує легенда про те, як робітники помстилися жадібному замовнику в одному з київських будинків на початку XX століття. Під час ремонту вони встановили в димохід труби, які при поривах вітру видавали моторошні звуки, і господареві довелося позбавитися від "проклятої" квартири.
11. Не займайтеся ремонтом взимку
Найзручніше втілювати в життя ремонт своєї мрії - влітку. Домочадці можуть на деякий час переїхати на дачу, а довгий світловий день і тепло дозволять завершити ремонт швидше і з великим комфортом.
І укладає рада - зберегти мир в домі. Ремонт - стресова і нервова ситуація для сім'ї, можуть виникнути розбіжності щодо бачення результату ремонту і з-за тимчасового дискомфорту в оселі. Не соромтеся йти на компроміс, адже економити потрібно не тільки фінанси, але і свої нерви і близьких.
Джерело: UBR