ua en ru

"Завод ім. Фрунзе" повідомив, що його вантаж застряг на українсько-російському кордоні

На українсько-російському кордоні на бєлгородському напрямку утворилася черга з понад 300 фур і близько 100 вагонів, де застрягли дві фури з експортним вантажем "Заводу ім. Фрунзе". Про це повідомила прес-служба ПАТ "Завод ім. Фрунзе".

"Завод імені Фрунзе" повідомляє, що змушений затримувати поставку продукції своїм російським замовникам через дії російської митної служби.

У повідомленні заводу сказано, що сьогодні Федеральна митна служба РФ декларацією від 9 серпня встановила ризики на ряд товарів українського виробництва, у тому числі на продукцію, що випускається "Заводом ім. Фрунзе".

"Це означає, що митна служба ставить під сумнів сертифікат про походження товару (СТ-1), яким супроводжується українська продукція, і піддає кожну партію товару перевірці. Фактично потрапляння в розряд "ризикової продукції" означає сплату додаткового 15%-го мита до вартості товару, яке раніше українські виробники не платили", - йдеться в повідомленні.

Також, згідно з повідомленням, завод несе витрати на так зване "митне забезпечення" (завантаження-вивантаження товару для перевірки, зберігання на терміналі і т.п.), а також зазнає збитків за простій транспорту.

Зараз на кордоні застрягло дві фури заводу з продукцією на суму близько 3,3 млн рублів. Збитки заводу складуть близько 20% вартості товару.

ПАТ "Завод ім. Фрунзе" (Харків) - найбільший у країнах Східної Європи та СНД виробник перфорованих металевих виробів. Випускає решета й сита для сільгоспмашин, настилочні решітки, сітки та системи огорожі для буд-індустрії, елементи міського середовища (корзини для сміття, лавки), складські стелажі і захисні системи картерів двигунів для автомобілів.

Нагадаємо, за інформацією Федерації роботодавців України (ФРУ), з 00:00 години 14 серпня в профіль ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ додані всі без винятку українські експортери. По суті, відзначають у ФПУ, мова йде про повну зупинку українського експорту на невизначений термін, можливо місяці.