"Закон Магнітського" стане міжнародним
"Закон Магнітського", затверджений сенатом США в новій редакції, має важливі доповнення: прийняті норми стосуватимуться осіб, які масштабно порушили права людини не тільки в Росії, а й в усьому світі.
Ще одна зміна стосується безпосередньо списку чиновників, яким загрожують санкції - прізвища російських держслужбовців , які опинилися у списку засекретили
"Цей закон універсальний. Його прийняття цілком вмотивоване "справою Магнітського", але його застосування може бути всебічним", - заявив автор документа, сенатор Бенджамін Кардін. У тому, що Президент США підпише його, більшість фахівців не сумніваються. "Редакція закону стала компромісною, але зберегла пафос, тому навряд чи Обама, якому і без того часто дорікають м'якістю, може собі дозволити його не підписувати в рік президентських виборів", - сказав головний редактор журналу "Росія в глобальній політиці" Федір Лук'янов.
Москва вкрай негативно відреагувала на схвалення закону сенатом, однак якими будуть кроки у відповідь, поки не відомо. "Симетрична (відповідь) буде, але буде і інший набір якихось заходів", - заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. У Держдумі поки ніяких заходів не вживають, але пообіцяли винести це питання на обговорення.
Нагадаємо, що напередодні комітет Сенату США у закордонних справах проголосував за законопроект про "список Магнітського". Документ, за яким вводяться візові санкції відносно ряду російських чиновників, винних, на думку американської сторони, у смерті юриста Сергія Магнітського, був прийнятий одноголосно.
У початковій редакції документа про заборону на в'їзд в США були прізвища 60-ти російських чиновників, причетних до смерті в СІЗО юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.
Зазначимо, що тільки США справа не обмежується. Наприкінці жовтня минулого року в парламент Канади також був внесений законопроект про візові санкції щодо російських чиновників, причетних до кримінального переслідування Магнітського. Пізніше депутат національних зборів Франції Жак Ланг виступив з аналогічною пропозицією до французького МЗС.
Резолюцію, в якій висловлюється підтримка ініціатив членів сенату США і Європарламенту про введення санкцій відносно російських чиновників прийняли і в Нідерландах.
У грудні 2011 року депутати Європарламенту запропонували ввести "повсюдну заборону на території Євросоюзу на в'їзд і заморожування фінансових активів осіб, причетних до катувань і загибелі Магнітського, а також до приховування скоєних злочинів по даній справі".
Сергій Магнітський помер у московському слідчому ізоляторі в 2009 році. Справа стосовно нього було припинена, однак пізніше її поновили. Як вважають у фонді Hermitage Capital, кримінальне переслідування юриста почалося після того, як він заявив про розкриття схеми великого розкрадання коштів з бюджету.