"Південний потік": South Stream A.G. почав процес будівництва газопроводу
Консорціум South Stream A.G. почав процес будівництва газопроводу "Південний потік". Символічна зварювання першого стику "Південного потоку" відбулася сьогодні в районі м. Анапи. В урочистій церемонії запуску будівництва взяв участь Президент РФ Володимир Путін.
Морська ділянка газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна довжина чорноморської ділянки складе більше 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, проектна потужність - 63 млрд куб. м. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро, з яких близько 10 млрд євро припадає на морську частину. Для реалізації морської частини труби заснована компанія спеціального призначення South Stream Transport AG. Частка участі ВАТ "Газпром" в проекті морського газопроводу складає 50%, італійської ENI - 20%, німецької компанії Wintershall Holding GmbH і французької EDF - по 15%.
Раніше повідомлялося, що компанія South Stream Transport BV розраховує провести тендерні процедури з укладання морської частини газопроводу "Південний потік" протягом 2013 р. Безпосередньо укладання глибоководній частині труби запланована на 2014 р.
Після виходу газопроводу з Чорного моря його подальший маршрут пройде через території Болгарії, Сербії (з газопроводами-відводами на Боснію і Герцеговину, а також Хорватію), Угорщини, Словенії та завершиться на півночі Італії (м. Тарвізіо).
Перші поставки газу в Європу по "Південному потоку" заплановано на кінець 2015 р. Проект передбачає спорудження чотирьох ниток газопроводу. Після введення в експлуатацію першої з них в кінці 2015 р. з інтервалом в один рік будуть введені дві нитки газопроводу, а потім ще одна. Завершення будівництва усіх чотирьох ниток планується до початку 2017 р. На повну проектну потужність в 63 млрд куб. м газу в рік планується вийти до 2019 р.
Газопровід "Південний потік" покликаний диверсифікувати шляхи доставки російського газу в Європу, минаючи країни-транзитери, зокрема Україну.
Читайте також: "Південний потік" - Туреччина не планує брати участь у проекті