ua en ru

"Вихід Греції з єврозони буде керованим", - член правління ЄЦБ

В тому випадку, якщо Греція покине зону обігу єдиної валюти, її вихід буде цілком керованим, однак кращим в даний час все ж залишається збереження цілісності єврозони. Таку думку висловив член керуючої ради Європейського центробанку (ЄЦБ) Йорг Асмуссен, передає "Росія-24".

"Перш за все, я віддаю перевагу єдності монетарного блоку, так що хотів би, щоб Греція залишилась членом валютного союзу. По-друге, від Греції залежить - чи вдасться зберегти єдність. Ну, і по-третє, вихід Греції буде керованим", - прокоментував ситуацію Асмуссен.

В той же час, член вищого дивізіону правління ЄЦБ застеріг від того, щоб сприймати термін "керований" в буквальному розумінні цього слова. За словами Асмуссена, відділення греків буде супроводжуватися зростанням збитків і підвищенням рівня безробіття. "Цей процес ризикує виявитися дуже витратним для Греції, всієї Європи і окремо Німеччини", - вважає експерт.

З іншого боку, Асмуссен виступив на підтримку швидкого запуску постійного Європейського стабілізаційного механізму (European Stability Mechanism, ESM), який вже в нинішньому році повинен прийти на заміну Європейському механізму фінансової стабільності (European Financial Stability Facility, EFSF).

"ESM є кращим інструментом для боротьби з кризою, ніж EFSF", - заявив Асмуссен. Варто відзначити, що зараз запуск ESM цілком залежить від Конституційного суду Німеччини. Питання про конституційність участі ФРН в цьому механізмі буде розглянуто 12 вересня. Тільки у разі позитивного рішення ESM зможе вступити в силу.

На думку Асмуссена, подібний варіант об'єднання боргу є єдиним логічним результатом для єврозони.

Згідно з нинішніми умовами надання допомоги Греції, вона має скоротити дефіцит бюджету до 2,1% ВВП в 2014 р. з 9,3% у 2011р. Виділення коштів з боку ЄС і МВФ залежить від успішності проведення в Греції структурних реформ. Проте в тому випадку, якщо Греція не вкладеться в графік реформ, її фінансування може бути припинене, що призведе до дефолту і можливої відмови балканської країни від євро.

ВВП Греції в II кварталі 2012 р. скоротився на 6,2% щодо того ж кварталу минулого року. У I кварталі ц.р. грецька економіка скоротилася на 6,5% в річному численні. Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що економічний спад в країні в 2012 р. може виявитися глибше 7%.