"Укрзалізниця" дочекалася сприятливої ситуації для виходу на зовнішні ринки запозичення і почала підготовку до розміщення євробондів. Про це пише "Комерсант-Україна".
"Укрзалізниця" (УЗ) готується до випуску облігацій, заявив учора голова правління "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Ігор Юшко. "У "Укрзалізниці" зараз немає бажання брати кредити. Вони готуються до випуску облігацій, і ми є соандеррайтером цієї угоди", - зазначив банкір.
УЗ планувала випустити єврооблігації на 1 млрд дол. ще у минулому році. На тендері в березні 2012 р. п'ять українських залізниць (Одеська, Південно-Західна, Львівська, Придніпровська та Південна) вибрали банк Morgan Stanley андеррайтером випуску паперів на суму 775 млн дол. Планувалося випустити облігації строком на п'ять років зі ставкою 12% річних. Гроші необхідні монополії для модернізації інфраструктури та оновлення рухомого складу. Але у минулому році УЗ так і не вдалося випустити папери. Умови на зовнішніх ринках були несприятливими для розміщення.
Читайте також: Судан розраховує на покупку в Україні поїздів та залізничних колій
Зараз обговорюється фінансовий план "Укрзалізниці" на поточний рік. Він може бути розглянутий 5 березня. У 2013 р. УЗ має намір освоїти 6,05 млрд грн капітальних інвестицій. З них 1,5 млрд грн - власні кошти, 4,45 млрд грн - позикові.
Читайте також: Мінінфраструктури оголосило конкурс на лізингову схему закупівлі локомотивів
Зараз дуже сприятливий час для розміщення, відзначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса: "У інвесторів великий апетит до ризику. А те, що розміщенням займається відразу кілька організаторів, збільшує шанси УЗ на вдалий випуск - у кожного банку свої клієнти, які не завжди перетинаються". За його словами, ставка розміщення буде залежати від обсягу випуску. Враховуючи негативну кредитну історію УЗ, її папери на 1 млрд дол. реально розмістити під 12%, а на 500 млн дол. - можливо, і під більш низьку ставку, наприклад під 11,5%. На даний момент, очікується, що УЗ може випустити євробондів на 1 млрд дол.