ДК "Укргазвидобування" та компанія Shell Exploration and Production Ukraine підписали договір про спільну діяльність. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна. Договір підписали директор ДК "Укргазвидобування" Юрій Борисов, голова корпорації Shell в Україні Патрік ван Далле та віце-президент Геолого-розвідувального підрозділу корпорації Крістіан Букович. Підписання договору відбулося в приміщення Міністерства енергетики та вугільної промисловості за присутності міністра Юрія Бойка. Договір забезпечить поглиблення партнерства ДК "Укргазвидобування" з компанією Shell і дасть можливість застосувати в Україні новітні технології пошуку вуглеводнів у Дніпровсько-Донецькому басейні. Це дозволить видобувати раніше незадіяні ресурси газу, у тому числі нетрадиційні, що сприятиме збільшенню загального обсягу видобутку газу в Україні.
"Загальний обсяг інвестицій Shell за договором може становити 800 млн дол., зокрема на початковому етапі геологорозвідки очікуються інвестиції Shell на рівні 200 млн дол., а на майбутніх етапах геолого-розвідувальних і пошукових робіт очікувана сума інвестицій Shell становить 600 млн дол.", - йдеться у повідомлення прес-служби Міненерговугілля. Згідно з даними прес-служби, в оновленому договорі про спільну діяльність між ДК "Укргазвидобування" і компанією Shell оптимізовано систему управління проектом. "Зокрема, Shell бере на себе відповідальність за ведення поточних справ, спільної діяльності та вирішення договірних, фінансових та технічних питань в рамках проекту, при цьому ключові питання сторони вирішуватимуть спільно. Договором також передбачено зобов'язання Shell сприяти розвитку технічних можливостей ДК "Укргазвидобування" у галузі розвитку, розробки та видобування нетрадиційного газу як шляхом залучення працівників української сторони до проведення робіт в рамках спільної діяльності, так і шляхом організації навчань і тренінгів для місцевих фахівців на різноманітних проектах Shell", - говориться у повідомленні прес-служби.
Загальна кількість пошуково-розвідувальних свердловин становитиме приблизно 15-20, а повномасштабна розробка потребуватиме буріння від 500 до 1000 свердловин, ці свердловини матимуть глибину від 3 тис. м до 6 тис. м та будуть пробурені у технічно складні пласти.
Згідно з оновленим договором, роботи будуть проводитися на шести ліцензійних ділянках: Шебелинська, Західно-Шебелинська, Павлівсько-Светлівська, Мелехівська, Герсеванівська та Ново-Мечебилівська.