"Укргазбанк" погодив з колишніми власниками банку - Василем Горбалем і Олексієм Омельяненком - протокол про реструктуризацію кредитів, виданих підконтрольним компаніям. Як повідомляє видання "Комерсант-Україна", в результаті роботи з проблемною заборгованістю через 6-8 місяців банк розраховує скоротити обсяг проблемних кредитів на суму близько 2,5 млрд грн.
"Сторони погодили всі пункти, і тепер ми їх покроково виконуємо,- сказав виданню перший заступник голови правління "Укргазбанку" Станіслав Шлапак.- Деякі кредити будуть реструктуризовані, частину застав візьмемо на баланс, а частина буде продана. В заставі знаходяться як земля і нерухомість, так і споруджувані об'єкти. В результаті роботи з проблемною заборгованістю через 6-8 місяців розраховуємо скоротити обсяг проблемних кредитів на суму близько 2,5 млрд грн".
У банку не повідомляють розмір кредитного портфеля, виданого компаніям цих осіб (за даними видання, близько 70% від суми 9,7 млрд грн), а також обсяг резервів під них суму реструктуризації.
Це дозволить "Укргазбанку" скоротити резерви, обсяг яких досяг 9 млрд грн. "Ми закінчили формування резервів - в поточному році направили в них 3,8 млрд грн,- відзначив банкір.- Це дозволило зупинити безглузде нарахування пені, штрафів та інших комісій, яких набігло майже до 3 млрд грн". Розформування резерву дозволить банку показати прибуток у фінансовій звітності, яка піде на покриття збитків минулих періодів. Серед боргів, що списуються, виявляться і 1,1 млрд грн, раніше видані "Іпобанку".
Незважаючи на великі витрати на формування резерву, поточна діяльність банку стала прибутковою ще до 1 серпня - 195 млн грн. "В песимістичному сценарії ми отримаємо за підсумками року 400 млн грн прибутку, в оптимістичному - 500 млн грн,- вважає Шлапак.- У наступному році, якщо не буде зовнішніх і внутрішніх шоків, ми можемо отримати 600-750 млн грн". Це дозволить уряду підняти питання про повернення 10 млрд грн, вкладених в "Укргазбанк" з моменту початку рекапіталізації установи влітку 2009 року. Збиток банку з січня 2009 року по липень 2011 року склав 8,1 млрд грн.
В установі вже почали оцінку своєї вартості. "Існують різні методи оцінки банків. Один з них - мультиплікатор власного капіталу, інший - мультиплікатор показника прибутку до формування резервів. На сьогоднішній день мультиплікатор капіталу для українських банків може коливатися від 0,7 до 1,1. Власний капітал банку складає 2,5 млрд грн. Тобто за методикою оцінки капіталу банк може коштувати порядку 1,75-2,75 млрд грн",- зазначає Шлапак.
"За методикою оцінки мультиплікатора до операційного прибутку (в нормальний час - 5) ми знову виходимо на подібні цифри. Переконаний, що з такими хорошими темпами розвитку, яких зараз досяг "Укргазбанк", установа може коштувати 10 млрд грн вже через чотири роки",- зазначає Шлапак.