У Львові з ініціативи громадського руху "Український вибір" відбувся круглий стіл на тему "Громадянське суспільство за зниження комунальних тарифів". В обговоренні цієї теми взяли участь експерти у сфері житлово-комунального господарства, юристи, вчені, аналітики, викладачі вузів, лідери громадської думки в регіоні, передає прес-служба руху.
Активісти акцентували увагу присутніх на корупційних схемах, які використовують комунальні і приватні постачальники тепла. Ситуація у Львівській обл. приблизно така ж, як і в країні в цілому, - це і виставлені споживачам рахунки за ненадані послуги, та неможливість встановити автономну систему опалення, і застарілі інженерні мережі.
Координатор руху "Український вибір" у Рівненській обл., заслужений юрист України, ініціатор програми "Громадянське суспільство за зниження комунальних тарифів" Михайло Бузынарский розповів учасникам круглого столу про те, що вже сьогодні вкрай необхідно проводити якісні реформи в сфері ЖКГ, а також про необхідність зниження вартості комунальних тарифів для громадян.
"Остання реформа ЖКГ - це всього лише зміна табличок на управліннях комунгоспу. В самій галузі нічого не змінилося. У нас виник дефіцит державної волі для впровадження дієвих реформ. Адже те, що відбувається зараз в галузі, - це лобі олігархічних інтересів, а не робота на благо народу", - сказав він.
Під час дискусії активісти руху презентували принципово нову програму, яка дозволить не тільки істотно знизити тарифи майже без залучення бюджетних коштів, але і заощадити енергію.
"Завдяки впровадженню цієї програми навантаження на бюджет пересічного українця зменшиться майже в 10 разів. Ні для кого не секрет, що 50% теплоносія, який виробляється в пунктах централізованого опалювання або підігріву гарячої води і повинен обігрівати квартири і установи, втрачається по дорозі. Всі ми є свідками того, як у нас "опалюються" вулиці, підвали, горища, як регулярно проривають труби, йде пара з каналізаційних люків і т.д. Ми ж пропонуємо наблизити цей джерело виробництва теплової енергії до споживача. Як? Є кілька шляхів. Перший - це встановлення систем автономного опалення весь будинок чи кілька будинків, що стоять поруч, щоб виключити витрати на транспортування. Інший шлях, який, до речі, не виключає першого, - дозволити громадянам встановлювати у себе системи індивідуального опалювання або підігріву гарячої води, які працюють на природному газі чи електриці. Тільки з переходом на індивідуальне опалення ми зможемо стимулювати розвиток декількох наукомістких галузей вітчизняної економіки, а значить - створити нові робочі місця та залучити науковий потенціал країни", - прокоментував програму Михайло Бузынарский.
Він додав, що одним з основних її пунктів є зниження ціни на природний газ для населення до 60 доларів, а для промисловості - до 164 доларів за 1000 кубометрів.
У подібних дискусіях вже взяли участь жителі міст Рівного, Луцька та Житомира. У вересні питання реформування ЖКГ і зниження тарифів будуть розглядатися за ініціативою Руху "Український вибір" у Сімферополі, Донецьку та Ужгороді.