На виборах до Ради 2019 нову політсилу очолить Володимир Гройсман
Рейтинг партії "Українська стратегія" на дострокових парламентських виборах 2019, останні новини і дані соцопитувань, історія та ключові члени політсили - в матеріалі РБК-Україна.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман представив кандидатів своєї партії, з якими йде на вибори, в ході з'їзду партії 7 червня. До першої десятки увійшли:
Рейтинг "Української стратегії"
Опитування 6-10 липня
Соціологічне дослідження було проведено групою "Рейтинг" 6-10 липня 2019 року серед 2 тис. респондентів. Згідно з отриманими даними, партія "Українська стратегія" має 2,8% підтримки (серед тих, хто має намір голосувати і вже визначився з вибоором). У першій п'ятірці рейтингу "Слуга народу" (47%), "Опозиційна платформа - За життя" (11,6%), "Європейська солідарність" (8,2%), "Голос" (6,6%), "Батьківщина "(6,4%).
Опитування 25 червня-7 липня
КМІС опублікував результати передвиборчого опитування українців з 25 червня по 7 липня. "Українська стратегія" отримала 2,3% голосів респондентів. Лідирує в рейтингу партія "Слуга народу", також прохідний бар'єр до парламенту долають партії "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність" і ВО "Батьквщіна".
Опитування 28 червня-4 липня
У рейтингу від Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка і Центру "Соціальний моніторинг" у партії "Українська стратегія" 1,1% голосів. Лідерство зберігає "Слуга народу" (41,6%). Більше 5% набрали "Опозиційна платформа - За життя" (13,7%), "Європейська солідарність" (8,5%), "Батьківщина" (7,7%), "Голос" (7,5%).
Опитування 29 червня-3 липня
За даними дослідження групи "Рейтинг" від 29 червня - 3 липня, партії "Українська стратегія" прогнозують 2,8% голосів. Перша п'ятірка рейтингу виглядає наступним чином: "Слуга народу" (42,3%), "Опозиційна платформа - За життя" (13,4%), "Європейська солідарність" (8,3%), "Голос" (7,2 %) і "Батьківщина" (7,2%).
Опитування 13-23 червня
Групою "Рейтинг" з 13-го по 23 червня було проведено опитування на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI). Партія Володимира Гройсмана "Українська стратегія" набрала 2% голосів респондентів. Перше місце в рейтингу у "Слуги народу". Далі симпатії опитаних розподілилися наступним чином: "Опозиційна платформа - За життя", "Голос", "Європейська солідарність", "Батьківщина".
Соцопитування 26 травня-7 червня
Партія "Українська стратегія", за даними опитування КМІС, займає 14 місце в рейтингу політичних партій. За політсилу Гройсмана готові проголосувати 0,5% респондентів. При цьому, для того, щоб пройти в парламент у партії повинна бути підтримка не менше 5%.
Соцопитування 29 травня - 3 червня
Нова партія Володимира Гройсмана "Українська стратегія" на майбутніх виборах може отримати 1,3% голосів виборців (серед тих, хто вже визначився). Такі дані були отримані в ході соціологічного дослідження групи "Рейтинг", яке проводилося серед 2 тис. респондентів у всіх регіонах України.
З числа всіх опитаних рівень підтримки політсили прем'єра становить 1%. У загальному передвиборчому рейтингу "Українська стратегія" знаходиться на 11 місці і на данний момент має низькі шанси подолати прохідний бар'єр у парламент (5%).
Рейтинг партій на вибори в Раду 2019 (фото: ratinggroup.ua)
У передвиборчому антирейтингу у партії 9 місце. 17,5% респондентів не проголосували б за "Українську стратегію" ні за яких обставин.
Історія і лідер партії
У квітні 2019 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував свою участь у майбутніх парламентських виборах із новою політичною силою.
24 травня голова Кабміну розповів, що його партія буде називатися "Українська стратегія", і не планує об'єднуватися з іншими політсилами.
"Я прийняв рішення про те, що я буду йти в український парламент. Я хочу створити політичну силу без об'єднань. Я її очолю. Хочу сформувати команду молодих людей, які мають досвід і чітко розуміють, що потрібно державі. Ця політична сила буде називатися "Українська стратегія". Наша стратегія - це сильна Україна і заможні громадяни", - заявив Гройсман.
Лідер партії Володимир Борисович Гройсман обіймає посаду прем'єр-міністра України з 2016 року. До цього працював на посадах голови Верховної ради (2014-2015 рр.), віцепрем'єр-міністра з регіональної політики (2014 р.), міського голови Вінниці (2006-2014 рр.). У різні роки був членом партій "Наша Україна" і БПП "Солідарність".
Імена ключових членів "Української стратегії" будуть названі на з'їзді політсили 7 червня. Про намір балотуватися у виборчому списку партії заявив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.
Крім того, він додав, що в команду Гройсмана можуть увійти представники чинного уряду. Також партія планує залучати до своїх лав молодих професіоналів, які виступають за європейські і демократичні цінності.
Варто зазначити, що партія "Українська стратегія" була створена на основі іншої політичної сили, офіційно зареєстрованої в січні 2015 року під назвою "Народна трибуна".
Найменування політсили змінювалося ще двічі (в 2015-му "Вінницька європейська стратегія", "Українська стратегія" в 2016-му). Головою політради партії з 2016 року є Павло Яблонський (секретар Вінницької міськради).