"Правий сектор" заявив, що залишає за собою право продовжити бойові дії всупереч мінськими угодами. Про це на своїй сторінці в Facebook написав лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош.
"ПС вважає, що будь-які домовленості з проросійськими терористами не мають ніякої юридичної сили, суперечить існуючій Конституції України, а, отже, їх виконання не є обов'язковим для громадян. Тому, у разі якщо ВСУ отримають наказ на відведення важкої техніки і артилерії та невідкриття вогню, ДУК ПС залишає за собою право продовжити активні бойові дії згідно з власними оперативними планами, до повного визволення українських земель від російської окупації", - написав Ярош.
Ярош також зазначив, що "Правий сектор" веде переговори про легалізацію своїх збройних формувань.
"Зараз ми ведемо переговори з державними чинниками можливого "узаконення" своєї діяльності. Крім того, ми вносимо на розгляд Верховної Ради кілька законопроектів, що стосуються статусу ДУК (український Добровольчий корпус, - ред.) та соціального захисту добровольців і їх сімей", - написав він.
Крім того, лідер "Правого сектора" висловив надію, що роззброєння "незаконних збройних формувань", про який йшла мова в мінських угодах, не торкнеться формування ПС.
"Ми сподіваємося, що представники Президента України, працюючи над цими матеріалами, не мали на увазі ДУК ПС та інші "нестатусные" українські підрозділи. Тому, будь-які спроби так званого роззброєння українських патріотів будуть дестабілізувати ситуацію всередині держави і грати на руку Путіну і державі-агресору - Росії. Крім того, всі такі спроби будуть приречені на поразку, тому що бійці добровольчих формувань здатні захистити своє право на оборону держави і народу будь-яким способом, всіма доцільними методами і засобами", - попередив Ярош.
Нагадаємо, 12 лютого в Мінську Президент України Петро Порошенко, Президент Росії Володимир Путін, Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель після 16 годин переговорів виробили комплекс заходів по врегулюванню конфлікту на Донбасі, який в результаті підписали контактна група та лідери ДНР/ЛНР. Також "нормандська четвірка" прийняла спільну декларацію на підтримку цих заходів.
У січні "Правий сектор" був внесений у список заборонених в Росії організацій.