«Зворотна диверсифікація» розпалила попит у світі на довготермінові фінансові активи США до рекордного рівня, разом з тим і європейська бюджетно-боргова криза може сприяти зростанню попиту на доларові активи, вважають у Bloomberg.
Придбання американських акцій, скарбових облігацій та бондів у березні 2010 р. сягнуло 140,5 млрд дол., що більш ніж удвічі перевищило прогнози економістів - після чистих купівель на 47,1 млрд дол. у лютому, заявив вчора Департамент скарбниці (Міністерство фінансів) США. Купівля державних зобов'язань зросла найбільше від червня минулого року, оскільки Китай, найбільший кредитор США, вперше від вересня збільшив свої вклади.
«Диверсифікація була причиною найбільших втрат для долара минулого року, а тепер зворотня диверсифікація є головним чинником вразливості євро»,-твердить Алан Раскін, керівник напрямку закордонних бірж Royal Bank of Scotland Group у Стемфорді (штат Конектикут, США). Криза, на його думку, може спричинити різницю в зростанні на 2 процентних пункти на користь США.
Ознаки сталого відновлення економіки, включно зі збільшенням доходів та зростанням цін на акції, можуть збільшити попит на інвестиції в США, оскільки дедалі посилюється стурбованість щодо платоспроможності європейських урядів за суверенними боргами, твердить економіст.
«Закордонні інституції та приватні особи все ще звертаються до США, як до тихої гавані,- каже Пол Крістофер, старший спеціаліст зі стратегії міжнародних інвестицій Wells Fargo & Co. у Сент-Льюїсі. - Були певні побоювання, що іноземці позбуватимуться американської валюти. Ці страхи розвіялися».