ua en ru

У 18 областях України у квітні покращилася якість природного газу, - "Укртрансгаз"

У 18 областях України у квітні покращилася якість природного газу, - "Укртрансгаз" Фото: "Укртрансгаз"

Для потреб вітчизняних споживачів надходив газ із середньою калорійністю від 8081 до 8437 ккал/куб. м

Протягом квітня у 18 областях України якість природного газу покращилася на 0,6% порівняно з попереднім місяцем. Про це повідомили у відділі зв'язків із громадськістю та пресою ПАТ "Укртрансгаз".

Найбільший приріст зафіксований в Сумській і Харківській областях - 3,6% і 3,1% відповідно.

У 4 областях спостерігається незначне зниження калорійності природного газу не більше ніж на 0,5%.

У Хмельницькій області, порівняно з березнем, калорійність газу не змінилася.

"У березні найменша калорійність блакитного палива зафіксована у Закарпатській області - 8096 ккал/куб. м, що на 0,7% більше мінімум минулого місяця і вище на 6,1% мінімального рівня, встановленого українським стандартам, - 7600 ккал/куб. м", - йдеться в повідомленні.

В цілому, протягом квітня місяця поточного року для потреб вітчизняних споживачів надходив якісний природний газ із середньою калорійністю від 8081 до 8437 ккал/куб. м.

Нагадаємо, з березня оператор вітчизняної газотранспортної системи почав на постійній основі публікацію паспортів якості природного газу, який надходить в регіональні підприємства з газопостачання для подальшого його транспортування споживачам.

Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз" як оператор вітчизняної газотранспортної системи здійснює тільки транспортування природного газу, що поставляється в магістральних газопроводів, і не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість.

У 18 областях України у квітні покращилася якість природного газу, - "Укртрансгаз"

(Інфографіка: прес-служба "Укртрансгазу")

Оприлюднені паспорта якості природного газу включають: компонентний склад та інші фізико-хімічні показники, що характеризують калорійність і якість блакитного палива. Вони систематизовані по регіонах України із зазначенням об'єкта відбору проби і його прив'язки до магістрального трубопроводу. Інформація надходить із 69 вимірювальних хіміко-аналітичних лабораторій, розташованих на ключових вузлах газотранспортної системи та атестованих відповідно до вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, в українських ПСГ накопичено близько 9,0 млрд куб. м палива.