"Норнікель" направив "Русалу"пропозицію про викуп у нього 25% своїх акцій за 12 млрд дол
ВАТ "ГМК "Норільський нікель" направив ОК "Русал" пропозицію про придбання у нього 25% своїх акцій за 12 млрд дол. Як говориться в повідомленні "Норильського нікелю", цю пропозицію було обговорено на очному засіданні ради директорів компанії і отримало підтримку незалежних директорів, повідомляє РБК.
ГМК очікує відповіді ОК "Русал" до 14:00 28 грудня 2010 р.
Компанія відзначає, що пропозиція опрацьовано з урахуванням консультацій, проведених з JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Societe Generale, UBS, Deutsche Bank, HSBC і іншими банками. ГМК вказує, що банки висловили свою зацікавленість і готовність брати участь у фінансуванні угоди.
"У випадку здійснення пропонованої угоди компанія планує протягом 2-3 років, залежно від ситуації на ринках, провести програму з погашення власних акцій, використовуючи при цьому механізми, передбачені чинним законодавством РФ, в обсязі до 20% статутного капіталу компанії. Частина придбаних акцій може бути використана на випуск фінансових інструментів, спрямованих на скорочення боргового навантаження компанії", - йдеться в повідомленні ГМК.
"Для "Русала" інвестиція в "Норнікель" є стратегічною, і ми не збираємося її продавати", - повідомили РБК в алюмінієвій компанії.
Нагадаємо, голова групи "Інтеррос", співвласник "Норильського нікелю" Володимир Потанін направив лист із пропозицією про придбання акцій голові ради директорів і співвласник ОК "Русал" Віктору Вексельбергу ще в жовтні 2010 р., після позачергових зборів акціонерів "Норнікеля". Глава "Інтерроса" пропонував В.Вексельбергу почати переговори про купівлю частки "Русала" в "Норнікелі". Компанія В. Потаніна готова заплатити за блокпакет акцій "Норнікеля" 9 млрд дол.
Однак позиція ради директорів ОК "Русал" полягає в тому, що блокуючий пакет в "Норильського нікелю" є стратегічною інвестицією. "Це стратегічна інвестиція, і продавати цей пакет компанія не має наміру", - прокоментував тоді "Русал", що з'явилася.
Нагадаємо, конфлікт акціонерів "Норнікеля" загострилася в кінці червня 2010 р. Тоді відбулися річні збори акціонерів ГМК, на якому було затверджено рада директорів. До нього увійшли три людини від "Русала", чотири - від "Інтерроса", три людини - від менеджменту "Норнікеля" і три незалежні директори. Після зборів "Русал" заявив, що вибори до ради директорів "Норнікеля" порушують паритет між акціонерами нікелевої компанії, що стало можливим у результаті маніпуляцій акціями ГМК, що належать компанії. "Інтеррос" ж наполягав на тому, що вибори були проведені без порушень.
"Русал" намагався оскаржити підсумки зборів акціонерів у судах та ініціював позачергові збори акціонерів, яке відбулося в кінці жовтня 2010 р. На цьому зібранні більшість акціонерів "Норнікеля" проголосували проти припинення повноважень діючої ради директорів. Таким чином, "Русал", що скористався правом скликання цих зборів, не зміг потіснити "Інтеррос" в керуючому органі "Норнікеля".
ВАТ "ГМК" Норільський нікель "є найбільшою гірничодобувною і металургійною компанією в Росії, найбільшим у світі виробником нікелю і паладію. Компанія також виробляє платину, мідь, кобальт, родій, срібло, телур, селен, іридій, рутеній. Група" Норільський нікель " займається пошуком, розвідкою, видобутком, збагаченням і переробкою корисних копалин, виробництвом, маркетингом і реалізацією кольорових і дорогоцінних металів. Основними акціонерами ГМК "Норнікель" є структури "Інтеррос" (25% статутного капіталу), структури ОК "Русал" (25%) . Близько 8% акцій "Норільського нікелю", які представлені у вигляді ADR, є квазіказначейскімі.