"Норильський нікель" прогнозує дефіцит паладію в 2012 р. через різке зниження постачань з Росії. Про це Reuters заявив директор компанії з маркетингу Антон Берлін.
Крім цього, видобуток на родовищах у світі сповільнилась у зв'язку із зростанням собівартості і недоліком потужностей, сказав Берлін під час заходу, організованого ETF Securities в Нью-Йорку.
За його словами, запаси паладію в Росії - найбільшому постачальнику цього металу - скорочуються.
"Ми вважаємо, що запаси майже вичерпані", - сказав Берлін, додавши, що його думка базується на повідомленні в російських ЗМІ раніше в цьому році, де йшлося з посиланням на джерело в Міністерстві фінансів, що в 2012 і 2013 рр. Росія експортує по 150 тис. унцій паладію, що небагато.
Росія не повідомляє обсяг запасів паладію, і чутки на ринку про поставки металу з Росії або їх відсутності часто ведуть до стрибків цін. У травні Гохран РФ повідомив, що у нього достатньо запасів паладію для продовження експорту в 2012 р. і що він планує переробити частина запасів для підвищення їх якості.
"У 2012 р. буде дефіцит. Найбільший фактор - це урядові запаси, що виключаються з рівняння. Це важлива частина поставок", - сказав Берлін.
Виробник платиноїдів Johnson Matthey також прогнозує дефіцит паладію в 2012 р., тоді як в цьому році на ринку був найсильніший надлишок за чотири роки.
Берлін прогнозує, що зростання споживання паладію приблизно вдвічі перевищить зростання виробництва в найближчі 5-10 років. Він зазначив, що перетворення руди в кінцевий продукт займає близько 18 місяців. При цьому багато виробників не отримують прибуток з-за зниження цін.
З початку року ціни на паладій знизилися більш ніж на 20% до 630 дол. за унцію в порівнянні з максимальним показником року 850 дол. на початку серпня. У 2009 і 2010 роках паладій демонстрував одні з найкращих показників серед сировинних активів.
Говорячи про світової автомобільної промисловості, Берлін сказав, що вона відновилася після економічної кризи 2008 р. На цю галузь припадає більше половини світового споживання паладію в 2011 р.