"Нібулон" оскаржує в суді законність розподілу квот на експорт зернових
Компанія "Нібулон" звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з вимогою підтвердити, що при розподілі квот на експорт зернових 11 січня Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та Державною інспекцією з контролю за якістю сільгосппродукції були допущені порушення. Про це виданню "Комерсант Україна" заявив заступник гендиректора компанії Андрій Васильєв.
При розподілі квот на експорт зернових 11 січня отримати їх не змогли лідери зернового експорту минулих років - компанії Cargill, Toepfer, Louis Dreyfus, Soufflet Group і "Нібулон". Причиною цього стала відмова Мінагрополітики підтвердити у них наявність обсягів зерна для експорту.
У разі перемоги в суді "Нібулон" спільно з іншими зернотрейдерами розраховує домогтися скасування результатів розподілу квот і виділення додаткових обсягів квоти, а також відшкодування збитків, понесених через невиконання експортних контрактів.
Зазначимо, про непрозорості при розподілі квот і втручанні держави в роботу ринку зерна раніше заявляв і торговий представник США Рон Кірк. У відповідь на його звернення прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Мінекономрозвитку і Мінагрополітики вивчити питання встановлення та розподілу квот на експорт зерна.
За інформацією джерела видання в одному з держоператорів на ринку зернових, на сертифікованих елеваторах у країні зосереджено близько 3 млн т пшениці і 2,85 млн т кукурудзи. Тобто вже зараз в країні залишилося приблизно стільки зерна, скільки зазвичай залишається до кінця маркетингового року.
"З усього обсягу залишився зерна 2,6 млн т пшениці і 2 млн т кукурудзи зосереджено в руках 15-20 найбільших зернотрейдерів. Якби уряд дозволив їх вивезти, це призвело б до різкого зростання цін на внутрішньому ринку", - зазначило джерело видання.