Інформація про те, що Стокгольмський суд нібито зобов'язав НАК "Нафтогаз України" поставити 13,1 млрд куб м газу італійської IUGAS, не відповідає дійсності. Про це йдеться в прес-релізі, поширеному НАК "Нафтогаз України".
За результатами розгляду Стокгольмським арбітражним судом спору між італійською компанією IUGAS і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" 19 жовтня 2010 року і 19 грудня 2012 були прийняті рішення, згідно з якими рішення про стягнення з компанії "Нафтогаз України" 13,1 млрд куб м природного газу на користь італійської компанії IUGAS не приймалося, говориться в прес-релізі НАК "Нафтогаз України".
При цьому, згідно рішень Стокгольмського арбітражу, в період до 1 вересня 2008 року "Нафтогаз України" не несе відповідальності за нездійснення поставок природного газу в зв'язку з тим, що IUGAS не подавала заявок на його поставку; в період з 1 вересня 2008 року по 31 грудня 2010 відповідальність Компанії "Нафтогаз України" обмежується штрафом у 12,7 млн доларів; в період 2011-2012 рр.. "Нафтогаз України" не несе відповідальності за нездійснення поставок природного газу в зв'язку з існуванням обставин, які були поза контролем компанії.
Спір щодо поставок природного газу в 2013 році (останній рік дії контракту) Стокгольмський арбітражний суд не розглядав.
НАК "Нафтогаз України" також буде вимагати від видання "Комерсант-Україна" опублікувати спростування недостовірної інформації, поширеної у цій справі, повідомляється в прес-релізі компанії.
Раніше в неофіційному коментарі представники НАК відзначили, що компанія оспорюватиме штраф в 12,7 млн доларів. Крім того, рішення Стокгольмського арбітражу має бути підтверджено в українському суді.
Контракт між українським "Нафтогазом" і італійської IUGAS був укладений 10 років тому, коли Україна мала доступ до значних ресурсів середньоазіатського газу. Продаючи цей газ італійцям, Україна могла заробити в загальній складності понад 6 млрд. доларів. У нинішній ситуації, купуючи газ за ціною більше 400 дол. за тисячу кубометрів, Україна не може продавати його Італії по 110 дол.
Слід зазначити, що ще в 2004 році, коли було укладено договір на поставку, в італійської сторони не було технічної можливості прийняти цей газ.