НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися перенести плату за спожитий Україною в жовтні-грудні газ на весну 2014 р. Про це сьогодні в Києві заявив глава правління української компанії Євген Бакулін.
НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися перенести плату за спожитий Україною в жовтні-грудні газ на весну 2014 р. Про це сьогодні в Києві заявив глава правління української компанії Євген Бакулін, повідомляє ВВС.
"Те, що стосується оплати, ми домовилися змістити платежі з жовтня, листопада і грудня на весну", - сказав він у вівторок у Києві.
Глава "Нафтогазу" пояснив, що в цьому питанні з "Газпромом" досягнута домовленість і розроблено попередню угоду.
Бакулін також підкреслив, що "Нафтогаз" не зможе погасити борг перед "Газпромом" за серпневі поставки газу до 7 грудня, як планував, через те що робота уряду України в даний час заблокована через масові протести з приводу зриву угоди про асоціацію з ЄС.
За його словами, заборгованість за серпневі поставки газу складає 765 млн доларів.
"Ми з "Газпромом" розробили попередню угоду. Залишилися питання, які потрібно допрацювати. Вони стосуються кредитів, які є у нас, і тих гарантій, які дає уряд, щоб дані угоди були доведені до кінця і з російського, і з українського боку", - сказав Бакулін.
При цьому "Газпром" не підтверджує і не спростовує заяву Бакуліна про перенесення на весну 2014 р. термінів оплати Україною газу, спожитого в жовтні-листопаді 2013 р. У компанії також не підтвердили і не спростували інформацію про те, що Україна не зможе, як планувалося раніше, погасити до 7 грудня ц.р. боргу за постачання газу в серпні 2013 р.
Як повідомлялося, в жовтні поточного року Україна імпортувала з РФ близько 3,4 млрд куб.м. газу. Паливо з цієї країни купують державні "Нафтогаз України" і Ostchem Дмитра Фірташа.
В кінці вересня - початку жовтня 2013 року "Нафтогаз України" пролонгував кредит на 2 млрд дол., привернуті у російського "Газпромбанку" для оплати газу ще в 2012 році.
НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом по транзиту і зберіганню природного газу в підземних сховищах, а також по транспортуванню нафти трубопровідним транспортом по території України.