ua en ru

"Молочний альянс" може сьогодні зупинити діяльність Пирятинського заводу

Через введення Росією заборони на ввезення сирів з України керівництво компанії "Молочний альянс", що займає друге місце серед українських підприємств з постачання продукції в країну, пообіцяло сьогодні зупинити роботу Пирятинського заводу, пише "Комерсант-Україна".

"Ми змушені зупинити завод і припиняємо закупівлю молока у господарств і населення. Український ринок не зможе спожити настільки великі додаткові обсяги продукції", - заявив глава ради директорів компанії Сергій Вовченко, слова якого група наводить у своєму офіційному повідомленні.

Компанія стала одним з трьох виробників, щодо яких Росспоживнагляд виніс вчора рішення про вилучення їх продукції з продажу та призупинення його ввезення на територію Росії. Заборона була також введена для ПП КФ "Прометей" (входить в Milkiland) і "Гадячсир" ("Альміра"). Їх продукція вже вилучена в Москві, Орловській, Ростовській областях та Дагестані. У відомстві уточнили, що в ході перевірок список компаній може доповнитися новими підприємствами. Раніше претензії пред'являлися також до "Бель Шостка України", "Рось", Баштанського сирзаводу і Лозівського молочного заводу. 23 січня в Росспоживнагляді повідомили, що в продуктах цих компаній були виявлені рослинні жири, хоча на етикетці інформація про це відсутня. У Росспоживнагляді визнали, що це вводить в оману споживачів і є порушенням закону "Про техрегламент на молоко і молочну продукцію".

Українські виробники вважають претензії Росспоживнагляду безпідставними. За словами Вовченко, підприємство буде продовжувати переговори з відомством. "Продукція заводу пройшла дослідження в РФ, і вони підтвердили відповідність усім нормам російського техрегламенту. Заборона поставок завдав нам значний фінансовий збиток і вдарив по іміджу чесного виробника", - заявляють в "Молочному альянсі". Голова ради директорів Milkiland NV Анатолій Юркевич каже, що його підприємство планує продовжувати виробництво, незважаючи на заборону. "Ми будемо змушені продавати сир на внутрішньому ринку за цінами нижче ринкових. Крім того, ми збільшимо частку у виробництві сухого молока", - пояснив він.

"Молочний альянс" своєю заявою про закриття провадження прагне змусити Росспоживнагляд змінити своє рішення, упевнена аналітик ІК Dragon Capital Тамара Левченко. "Україна - один з основних імпортерів сиру в РФ, і інші країни не зможуть заповнити виниклий дефіцит продукту на російському ринку", - відзначає вона. У 2011 році українська продукція, за даними російської асоціації "Союзмолоко", зайняла близько 18% від усіх імпортних сирів (67,5 тис. т). Найбільші експортери - Milkiland, "Альміра" і "Молочний альянс". Останній щомісяця експортував у вищевказані регіони 1,6 тис. т сирів, таким чином, щорічний експорт компанії в Росію становив 19,8 тис. т або 29% від загального експорту в країну.

Вчора для вирішення виниклої проблеми до Москви для переговорів з Росспоживнаглядом виїхала українська делегація на чолі з міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком і головою Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Іваном Бісюком. З'ясувати їх підсумки вчора не вдалося - на телефонні дзвінки учасники переговорів не відповідали.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Білорусь також може заборонити імпорт українських сирів.