"Метінвест" має намір вийти на виробництво 25 млн т сталі на рік
Група "Метінвест" має намір зміцнити вертикальну інтеграцію для переробки максимального доступного обсягу залізорудної сировини в сталь ефективним способом. А також готова інвестувати в сталевий бізнес в найближчі 5 років близько $ 6 млрд, щоб у довгостроковій перспективі вийти на рівень 25 млн т сталі на рік. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомив генеральний директор групи "Метінвест" Ігор Сирий.
"Ми також зміцнимо позиції на наших стратегічних ринках - в Україні і країнах СНД, Європі, на Близькому Сході і в Північній Африці - і зможемо посилити нашу присутність в цих регіонах. Воно буде рости за рахунок диверсифікації портфеля продуктів, зниження частки продукції з низьким ступенем переробки до 10% на користь таких видів, як гарячекатаний і холоднокатаний рулон, рулон з покриттям, лист і великий сортовий прокат, а також чіткої сегментації споживачів і розвитку довгострокових взаємовигідних відносин з ключовими клієнтами. У довгостроковій перспективі наша мета - вийти на рівень 25 млн т сталі на рік. Це приблизно п'яте місце у світі ", - сказав І.Сирий.
За його словами, планується впровадити на всіх металургійних активах технологію пиловугільного вдування, оскільки потреба в якісному коксівному вугіллі в перспективі зросте до 13 млн т, в коксі - до 8 млн т.
"У шихті для виробництва коксу потрібно буде збільшувати питому вагу хорошого коксівного вугілля, якого в Україну, на жаль, недостатньо. Додаткові обсяги можна ввезти з-за кордону і, природно, з шахт нашої американської компанії. Вже затверджені проекти з нарощування потужностей на шахтах Affinity і Roaring Creek, і ми плануємо збільшувати поставки ", - заявив І.Сирий
За попередніми оцінками, за його словами, ефект від запланованих проектів з енергоефективності обчислюється на рівні 1 млрд дол. на рік.
Нагадаємо, компанія проводить модернізацію в рамках десятирічної програми, представленої в 2008 р. До неї до 2018 р. планувалося вкласти більше 15 млрд дол. Але в 2009 р. реалізація програми була частково припинена через світової фінансової кризи.