Найбільша гірничо-металургійна компанія України, група «Метінвест» готова йти на рішучі заходи у питаннях екології Маріуполя. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив генеральний директор «Метінвесту» Ігор Сирий, передає кореспондент РБК-Україна.
«Нам не байдужа доля жителів Маріуполя, яка, можливо, і не працює на наших підприємствах, але, тим не менш, так чи інакше, залежать від їх успішної роботи. Компанія «Метінвест» прислухається і чує думки жителів, думки наших трудових колективів. Ми чудово розуміємо, що від нас чекають рішучих заходів. Ми до таких заходів готові. Вже був зупинений мартенівський цех, ми зупинили три коксові батареї і сьогодні чуючи жителів міста ми зупинили на 1 місяць аглофабрику», - підкреслив Сирий.
Він також повідомив, що за цей час «Метінвест» проведе докладну діагностику і ревізію всіх джерел викидів на Азовсталі. «Якщо ці заходи не приведуть до вирішення ситуації, що склалася, ми готові повністю її зупинити. Незважаючи на те, що аглофабрику для нас технологічно життєво важлива», - зазначив Сирий.
Гендиректор «Метінвесту» окремо відзначив необхідність однакового розуміння загальної ситуації. «Коли ми купували «Азовсталь» у 2003 р., про те, які там є екологічні проблеми, ми знали. І ці проблеми накопичувалися десятиліттями. Адже не «Метінвест» проектував і будував ці заводи. Все радянське минуле Маріуполь був третім містом в Радянському Союзі за кількістю викидів і 70 років нікого ці проблеми особливо не турбували. Тому хотілося б, що б все це розуміли і не вішали всіх собак на нас. Ситуацію за один день неможливо змінити», - додав він.
Ігор Сирий також зазначив, що зараз в галузі криза, заводи терплять збитки, при цьому, собівартість виробництва зросла з 2003 р. на 1 млрд дол. на рік. «Тим не менш, з 2003 р. і «Азовсталь»і ММК ім. Ілліча було вкладено більше 1 млрд дол. За останні кілька десятків років таких інвестицій в Маріуполь не робив ніхто. Незважаючи на всі складнощі, на кризу ситуації, ми віддані своїй стратегії, ми будемо інвестувати в ці заводи, будемо будувати сучасне і екологічно чисте виробництво», - підкреслив гендиректор «Метінвесту».
Нагадаємо, «Метінвест» в рамках додаткових заходів щодо поліпшення екологічної ситуації в Маріуполі прийняв рішення зупинити аглофабрику «Азовсталі» з 12 листопада строком на 1 місяць для проведення детальної діагностики очисних систем і усунення можливих дефектів. Також ухвалено рішення про прискорення реалізації програми модернізації та поступового перекладу обсягів виробництва на аглофабрику ММК ім. Ілліча для остаточного виводу з ладу аглофабрики «Азовсталі» до кінця 2016 р.