Національний інститут винограду і вина "Магарач" у цьому році буде відзначати 185-річчя з дня заснування. Відсвяткують ювілей 21 листопада в Ялті, де розташована будівля інституту. У події візьмуть участь керівництво Мінагрополітики України, Ради міністрів Криму, НААН, а також науковці, колеги і співробітники наукової установи. Про це повідомили в прес-службі інституту.
За словами директора інституту "Магарач" Віктора Загоруйка, у заході візьмуть участь близько 200 осіб.
"Відкриваючи завісу майбутнього свята, можу сказати, що для наших співробітником готуються нагороди всіх рівнів. Але давайте залишимо інтригу до останнього моменту, і не будемо називати імена. Одне можу сказати - це достойні вчені, більшість з них працюють в "Магарач" десятиліттями", - повідомив Загоруйко.
У самому інституті 185-річний рубіж сприймають як велику відповідальність і привід для нових відкриттів. Останнім часом "Магарач" активно розвивається в різних напрямках, один з яскравих прикладів - створення Лівадійської експериментальної бази "Магарач". Тут забезпечені ідеальні умови для витримки унікальних марочних вин інституту. А технічне переоснащення дозволяє вченим розробляти нові марки вина і запускати їх у виробництво.
Нагадаємо, що агрокомпанія "Магарач" закладе наступної весни 15 га нових виноградників в селищі Відрадному. Для цього зараз готують грунт під посадку, піднімаючи плантаж. Крім того, вже піднято плантаж на 80 га в селищі Віліно. Протягом трьох років тут планую закласти в загальній складності 420 га нових виноградників.
Також в цьому році після дворічної перерви відновився розлив знаменитих вин "Магарача".
Нівів "Магарач" заснований в 1828 році як Магарацький казенне заклад у складі Імператорського Нікітського саду. Такий указ, за ініціативою генерал-губернатора Новоросії і намісника Бессарабії графа Михайла Воронцова, власноручно підписав Микола I. Документом передбачалися масштабні заходи з розвитку садівництва, виноградарства та виноробства в Новоросії і Бессарабії.
Вже навесні 1829 року в "Магарач" був закладений перший досвідчений виноградник. А в 1836 році був прийнятий на службу досвідчений винороб родом з південної Франції Франциск Гаске. Три пляшки приготованого їм вина "Мускат рожевий Магарача" урожаю 1836 р. збереглися до теперішнього часу. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, це вино вважається самим старим вином, виготовленим на території Російської імперії.