"Комітет по протидії корупції в органах влади" вимагає зупинити рейдерське захоплення будівлі по вул. Шота Руставелі, 11
ГО "Комітет по протидії корупції в органах влади" звернувся до правоохоронних органів з закликом втрутитися у ситуацію із захистом прав Організації орендарів орендної фірми "Екста", на приміщенням загальною площею 3333 кв. м за адресою: м . Київ, вул. Шота Руставелі, буд.11. Про це повідомив голова ради ГО "Комітет по протидії корупції в органах влади" Віктор Сайка.
Також громадські активісти вимагають покласти край брутальному нехтуванню законом, фальсифікації документів та кримінальних справ, проведення розслідування обставин, пов'язаних з незаконним відчуженням власності колективу організації, які, за їх словами, здійснили керівники ЗАТ "Центр моди "Екста" та колишні власники мережі по продажу телевізійної техніки "Мега-Макс" батько та син Світовенко Віктор Васильович та Світовенко Віктор Вікторович.
Як стверджує керівник громадської організації, вони скерували до прокуратури документи, які підтверджують право власності на приміщення організації орендарів орендної фірми "Екста", а також докази підробки документів, фальсифікації кримінальних справ, тиску, підкуп та залякування. Надані документи, на думку організації, свідчать про змову представників злочинного угруповання з представниками правоохоронних органів, а саме - першим заступником прокурора Печерського району м. Києва Кузьменком та слідчим Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві Ігнатенком.
Повідомляється, що члени організації орендарів неодноразово зверталися до генерального прокурора України, прокурора міста Києва щодо протиправних дій родини Світовенків та посадових осіб з прокуратури та правоохоронних органів, але по жодній із зареєстрованих заяв не ухвалено жодного законного рішення.
Так, Катерина Савенко та Лілія Борисова звернулися до органів прокуратури з вимогою відкрити кримінальні провадження відносно першого заступника прокурора Печерського району м. Києва Кузьменка та слідчого Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві Ігнатенка за фактами зловживання службовим становищем, що заподіяло істотну шкоді охоронюваним законом правам, свободам та інтересам громадян та інтересам юридичних осіб, вчинені працівником правоохоронного органу за ч. 3 ст. 364 КК України; відносно Світовенка, першого заступника прокурора Печерського району м. Києва Кузьменка, за фактом організації притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення та фальсифікацією, вчинене з корисливих мотивів за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України та відносно Заховайло за фактом давання завідомо неправдивих показань, поєднаного зі штучним створенням доказів обвинувачення, вчинене з корисливих мотивів за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст.384 КК України.
Активісти Комітету заявляють, що протиправні дії Світовенка з приводу викрадення майна Латвійського АО "Реверта" (попередня назва "Парекс банк"), виведення з-під застави іншої елітної нерухомості в центрі Києва - приміщення площею більше 1 тис. кв. м по вул. Ш. Руставелі, 1, вже стали приводом для міжнародного скандалу. АО "Реверта", засновником якої є державна акціонерна компанія та Європейський банк реконструкції та розвитку, подали в Генеральну прокуратуру України та суди різних інстанцій позови щодо неповернення кредитів, які надавались компанії LindmaxLLP у 2007 році на загальну суму близько 10 млн євро. Зараз сума боргу становить більше 12 млн євро, а компанія LindmaxLLP, яка зареєстрована у Великобританії, контролюється Світовенком.
У 2011-2013 рр. ділки намагались шахрайським шляхом вивести із-під застави іноземного банку приміщення по вул. Ш. Руставелі, 1, проте 22 жовтня ц.р. Вищий Господарський Суд України скасував всі рішення, за якими Світовенко намагався отримати заставне майно, чим поставив крапку у кількарічній боротьбі латвійських інвесторів з шахраями.
У зв'язку з цим комітет звернувся до органів прокуратури з проханням якнайшвидше закінчити розслідування та дати правову оцінку діям Світовенка і його спільників які, на думку комітету, заволодівши грошима АО "Реверта", шляхом створення за допомогою службових осіб прокуратури Печерського району м. Києва та Печерського РУГУ МВС України в м. Києві фальсифікованої кримінальної справи відносно Тура намагались викрасти заставне майно вартістю не один мільйон євро.
Також активісти звернулися до політичних сил України з проханням не політизувати майновий конфлікт та не ставати на бік рейдерів.