ua en ru

"Інтертелеком", ITC та "Астеліт" планують створити мережу національного роумінгу для надання Інтернет-доступу по всій країні

CDMA-оператори "Інтертелеком", ITC, а також компанія "Астеліт" ведуть переговори про створення мережі національного роумінгу, що дозволить їм надавати послугу Інтернет-доступу на території всієї країни. Учасники ринку вважають, що партнерам вигідна і більш тісна інтеграція, яка дозволила б розвивати LTE-технологію, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

"Це здається нам найбільш вигідною формою співпраці для розвитку послуг мобільного Інтернет-доступу, так як повноцінного національного покриття зараз немає ні у одного оператора", - повідомив генеральний директор "Астеліту" Олександр Барінов.

Вже зараз сторони ведуть роботи по спільному використанню інфраструктури мереж - вишок і магістральних каналів.

Послуги бездротового Інтернет-доступу за допомогою мобільних модемів за останні два роки стали основним драйвером зростання абонентської бази CDMA-операторів. На кінець серпня три компанії - "Інтертелеком", PEOPLEnet і ITC - спільно обслуговували 2,15 млн абонентів, що на 23,5% більше, ніж роком раніше. За різними оцінками самих операторів, від 30% до 55% абонентів є користувачами Інтернету.

Читайте також: На українському ринку мобільного зв'язку назріла проблема недобросовісної конкуренції, - НКРСІ

Про бажання вийти на цей ринок заявили і в "Астеліті". У серпні компанія анонсувала проект будівництва мережі бездротового Інтернет-доступу і переоформила під технологію CDMA ліцензію на бездротову телефонію в стандарті D-AMPS в Києві, Севастополі, АР Крим та ще дев'яти областях. "Це буде точкове покриття районів, де на послугу буде попит", - зазначив директор з корпоративного управління оператора Юрій Курмаз.

Минулого тижня "Астеліт" зміг розширити дію своєї CDMA-ліцензії. У п'ятницю Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, повідомила про переоформлення "Інтертелекому", ITC та "Астеліту" дозволів на користування радіочастотним ресурсом. Сторони перерозподілили між собою частоти, щоб отримати достатньо широкі смуги для надання послуг Інтернет-доступу, пояснює пан Барінов. В результаті "Астеліт" отримав можливість працювати в 15 додаткових областях. Тепер у кожному регіоні у компанії є смуга частот шириною 5 Мгц, якої, за словами Баринова, буде достатньо для роботи в стандарті EV-DO Rev.В, що забезпечує швидкість передачі даних до 14,6 Мбіт/сек.

Укладення угоди про національний роумінг найбільш вигідно для "Астеліту" - компанія зможе заощадити на будівництві власної мережі. Раніше учасники ринку оцінювали вартість такого будівництва в 35-40 млн дол. "Робота в роумінгу дозволить ставити менше базових станцій, і витрати можуть скоротитися на чверть", - вважає топ-менеджер однієї з компаній на умовах анонімності.

Читайте також: Чистий збиток "Астеліту" в III кварталі 2012 р. зменшився на 24,9% - до 90,7 млн ​​грн

Тісна інтеграція мереж CDMA-операторів важлива і для впровадження перспективних технологій зв'язку, відзначає генеральний директор CDMA-оператора PEOPLEnet Михайло Пайкін. Діапазон 800 МГц вважається одним з найбільш привабливих для впровадження LTE. "Рух у бік національного роумінгу правильний, але, на мій погляд, потрібно йти далі. Треба повністю об'єднати мережі, адже тільки так можна отримати канали, достатні для розвитку LTE-мережі", - вважає Пайкін.