"Інтер РАО" купує перший актив в рамках стратегії розвитку енергоефективних технологій. Найближчим часом компанія завершить угоду з придбання 30 МВт вітрогенерації в Литві. У майбутньому "Інтер РАО" має намір розширювати свою присутність на балтійському енергоринку як у звичайній генерації, так і в області поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), передає РБК daily.
"Інтер РАО" планує найближчим часом закрити операцію з придбання парку вітрогенераторів у Литві. Дочірнє підприємство компанії Inter RAO JES (представник російського холдингу в країнах Балтії) - Inter RAO Lietuva - купує парк вітряних генераторів загальною потужністю 30 МВт. "Це ефективний актив, він розташований в енергодефіцитному регіоні, ми маємо намір продовжувати працювати в Литві", - прокоментував представник "Інтер РАО".
Побудований литовською компанією Veju Spektras парк розташований в Кретінгському районі Литви. Він включає 15 генераторів німецького виробництва потужністю по 2 МВт кожен і є самим великим парком вітряних генераторів в Балтії. Він здатний виробляти на рік близько 75 млн кВт/год електроенергії. Генерація функціонує з 2007 р.
"У країнах Балтії з пожвавленням економіки буде все гостріше ставатися питання енергодефіциту, відповідно, "Інтер РАО" прагне забезпечити пропозицію", - говорить аналітик "Інвесткафе" Георгій Воронков. За його оцінками, компанія могла заплатити за вітрогенерації в Литві близько 70-75 млн дол.
Купівля парку вітряків стане першою оборудкою компанії з придбання альтернативних джерел енергії. Спеціально для подібних проектів в кінці 2010 р. був створений Центр енергоефективності "Інтер РАО ЄЕС", який стане єдиним централізованим органом, що відповідає за реалізацію, координацію та контроль проектів компанії в області енергозбереження і підвищення енергоефективності. У майбутньому "Інтер РАО" передбачає розширювати альтернативну генерацію, відзначив представник компанії.
Після зупинки в кінці 2009 р. Ігналінської АЕС Литва з країни - донора електроенергії перетворилася в енергодефіцитний регіон. На початку лютого "Інтер РАО" вже уклала угоду з Inter RAO Lietuva про постачання електроенергії зі споруджуваної Балтійської АЕС. Згідно з угодою литовська "дочка" з 2017 по 2036 рр. зможе поставити в країни Балтії і сусідні з ними держави до 1000 МВт електроенергії.
У плани "Інтер РАО" входить збільшення експорту електроенергії в Європу на 1 млрд кВт/год. В першу чергу за рахунок Калінінградської ТЕЦ-2. "Збільшення постачань в цьому напрямку почнется у другому кварталі 2011 р.", - сказав на нараді про підсумками проходження осінньо-зимового періоду 2010-2011 рр. заступник голови правління "Інтер РАО" В'ячеслав Артамонов. У 2010 р. експорт електроенергії "Інтер РАО" до Європи склав 21 млрд кВт/год.