"Газпром" на початку липня продовжить переговори з Китаєм щодо постачання газу
ВАТ "Газпром" приступить до чергового раунду переговорів з Китаєм щодо постачання газу на початку липня 2011 р. Про це повідомив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв у ході прес-конференції в Москві, передає РБК.
Медведєв пояснив, що до наступного етапу переговорів "Газпром" приступить після річних зборів акціонерів, наміченого на 30 червня ц.р., наголосивши, що до кінця року компанія розраховує підписати цей контракт.
За словами Медведєва, очевидно, що у Китаю альтернативи природному газу немає, оскільки китайська економіка дуже енергозалежна. До 2020 р., за прогнозом китайських фахівців, потреба економіку КНР у газі перевищить 350 млрд куб. м на рік при тому, що в 2009 р. Китай спожив 87 млрд куб. м, а в 2010 р. - 107 млрд куб. м.
Медведєв зазначив, що газовий ринок в Китаї розвивається стабільно, і навіть можливі видобуток і поставки сланцевого газу не зможуть наповнити його.
Він повідомив, що контакти з китайською стороною тривають, "є дуже хороші шанси домовитися до кінця 2011 р.".
Заступник голови правління "Газпрому" повторив, що у компанії є газ, є можливості почати поставки в 2015 р., "ніяких особливих вимог компанія не висуває". Він додав, що "Газпром" не турбують пропозиції більш дешевих поставок іншими компаніями, більш того, вони дадуть можливість КНР диверсифікувати джерела газу.
Раніше повідомлялося, що "Газпром" і CNPC в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму не стали підписувати угоду по газу, як планували раніше.
16 червня ц.р. президент РФ Дмитро Медведєв за підсумками переговорів з головою КНР Ху Цзіньтао повідомив, що угоди щодо постачання російського газу в Китай в даний час досогласовуються. За його словами, зараз існують російсько-китайські газові домовленості по західному (із Західного Сибіру) і східному (з родовищ Східного Сибіру і Сахаліну) маршрутами. Медведєв назвав ці документи стратегічними і "орієнтованими на десятиліття вперед". "На їх базі можна формувати торговий оборот", - підкреслив президент РФ. За неофіційними даними, розбіжність в ціні на переговорах між Росією і Китаєм про постачання газу, що плануються на 2015р., сягає 100 дол. за 1 тис. куб. м.
У вересні 2010 р. Газпром і китайська CNPC підписали розширені основні умови поставок природного газу з Росії в Китай. У цьому документі зафіксовані ключові комерційні параметри майбутніх поставок російського природного газу на ринок КНР по західному маршруту: обсяг і терміни початку експорту, рівень "бери або плати", період нарощування поставок, рівень гарантованих платежів. Згідно з досягнутими домовленостями, термін дії контракту складе 30 років. Газ буде постачатися по газопроводу "Алтай" із Західного Сибіру через західну ділянку російсько-китайського кордону. Повідомлялося, що російська компанія готова побудувати газопровід в стислі терміни у разі укладення договору купівлі-продажу газу і вирішення всіх комерційних питань з КНР щодо постачання газу в середині 2011 р. Планується, що постачання газу почнуться в 2015 р. в обсязі 30 млрд куб. м в рік. Також передбачається експорт до Китаю за східним маршрутом (з родовищ Якутії і острова Сахалін) в обсязі 38 млрд куб. м. Таким чином, запланований річний обсяг поставок в перспективі складе 68 млрд куб. м.
Однак РФ і КНР до цих пір не можуть домовитися за ціною на поставлений в Китай газ.