Ініціативи України з нарощування власного видобутку газу викликають стурбованість "Газпрому". Російська монополія запропонувала "Нафтогазу" відмовитися від односторонніх проектів з розробки шельфу Чорного моря. Зроблені останнім часом кроки з диверсифікації поставок енергоресурсів дозволяють Україні сподіватися на серйозне зниження залежності від російських вуглеводнів, що підсилює її позиції на переговорах зі створення консорціуму для управління газотранспортною системою, пояснюють стурбованість Росії експерти. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Як заявили в управлінні інформації ВАТ "Газпром", в п'ятницю компанія запропонувала НАК "Нафтогаз України" активізувати роботу зі створення спільного підприємства (СП) для розробки структури Палласа на українській ділянці шельфу Чорного моря. Зокрема, за даними джерела в компанії, "Газпром" пропонує використовувати для цього недавно придбані "Чорноморнафтогазом" бурові установки, що дозволяють видобувати вуглеводні на глибинах, до цих пір недоступні для українських видобувачів. Нагадаємо, про створення цього СП сторони домовилися ще в грудні 2010 року. Але, за словами директора департаменту видобутку газу і нафти "Нафтогазу" Олександра Зейкана, з того часу відбулося більше десятка зустрічей, які нічим конкретним не завершилися. В управлінні інформації ВАТ "Газпром" повідомили, що остання зустріч координаційного комітету з нагляду за реалізацією цього проекту пройшла в кінці квітня. Джерело в російській монополії заявило, що Росія закликає Україну приступити до практичної реалізації проекту з розробки структури Палласа в рамках СП. "Ми намагаємося пояснити, що решта всіх односторонніх проектів на Чорноморському шельфі безперспективна і шкодять широкій енергетичній співпраці двох країн", - повідомив співбесідник.
Примітно, що пропозиція "Газпрому" надійшла відразу після того, як у "Нафтогазу" з'явилися реальні шанси понизити залежність від російських вуглеводнів. В п'ятницю до України прибула плавуча бурова установка "Петро Годованець" - перша з двох куплених торік компанією "Чорноморнафтогаз".