ВАТ "Газпром" не виключає подання позову до "Нафтогазу України" у разі невідповідності обсягів закупівель газу контрактним, але це питання може бути вирішене тільки за підсумками закупівель в 2012 р. Про це повідомив за підсумками річних зборів акціонерів компанії голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.
Він повторив, що "Газпром" і "Нафтогаз" не домовилися про зниження річного об'єму постачань за контрактами і сказав, що "ніяких змін немає", нагадавши, що в контракті прописаний максимальний обсяг закупівель газу Україною в розмірі 52 млрд куб. м на рік.
За словами Міллера, Україна зобов'язана взяти газу стільки, щоб не було перебоїв із транзитом російського газу і поставок на внутрішній ринок.
Він нагадав, що заяви української сторони про те, що "Нафтогаз України" може знизити закупівлі газу нижче законтрактованих обсягів, не нові. "Треба розглядати проблеми по мірі їх надходження. Україна зобов'язана взяти газу стільки, щоб не було проблем взимку. Ми уважно ставимося до виконання нашого контракту. Без сумніву, якщо Україна закупить менше контрактного обсягу, то це може лягти в основу нашого позову українській стороні", - сказав Міллер, додавши, що зовсім недавно відбулися міжурядові переговори, на яких взагалі не піднімалося питання про зниження закупівель російського газу українською стороною.
За словами Міллера, якщо газ не буде закачаний в українські ПСГ в необхідних обсягах, то можливі два варіанти розвитку подій, і обидва погані. "Перший - Україна відбирає транзитні обсяги газу, що йдуть через її територію до Європи, і другий - Україна знижує поставки газу на свій ринок", - сказав він.
Міллер також додав, що в даний час ще одним важливим питанням у співпраці "Газпрому" і "Нафтогазу України" є майбутня зима. "Будемо сподіватися, що пройдемо цю зиму без проблем", - сказав він. Крім того, говорячи про газотранспортні системи України і Білорусії, Міллер підкреслив, що транзитні потужності Білорусії для "Газпрому" є пріоритетними по відношенню до будь-якого іншого транзитного маршруту.
Нагадаємо, 27 червня Міллер заявив, що поки мова про зниження обсягів поставок російського газу в Україну, а також про перегляд ціни на газ для України, не йде.