"Газпром" і "Нафтогаз Україна" домовилися про створення двох СП із видобутку газу з вугільних пластів і розробки шельфу Чорного моря
ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз Україна" домовилися про створення двох спільних підприємств (СП) із видобутку газу з вугільних пластів на території України та з розробки структури Паласу на шельфі Чорного моря. Відповідна угода досягнута сьогодні під час робочої зустрічі голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера і міністра з питань палива та енергетики України Юрія Бойка, повідомляє прес-служба російської компанії.
О.Міллер і Ю.Бойко також продовжили обговорення питань подальшого розвитку стратегічного партнерства ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз Україна".
Нагадаємо, раніше "Газпром" також повідомляв про можливість передачі родовища в Астраханській області в капітал спільного підприємства (СП) з "Нафтогазом України". Нагадаємо також, що в середині листопада "Газпром" і "Нафтогаз України" прийняли рішення розпочати оцінку активів, які можуть бути внесені до СП.
Вперше пропозицію про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу Україна" озвучив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін 30 квітня 2010 р. у Сочі на засіданні комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. Однак спочатку українська сторона песимістично оцінювала таку перспективу. Так, Президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" неможливе. "Якщо 50 на 50 буде, тоді це буде цікаво", - заявив він тоді, зазначивши, що навряд чи Москва піде на такий сценарій. У свою чергу, Президент РФ Дмитро Медведєв нагадав, що "Газпром" коштує близько 150 (за самою нижньою оцінкою) або 200 (за високою оцінкою, відносно високою) млрд дол.". "Нафтогаз"коштує трохи менше, при всій повазі до нього" , - додав він.
Проте компанії розпочали обговорення можливості поетапного об'єднання. Як говорив у червні 2010 р. О.Міллер, російська компанія вже робить пропозиції щодо конкретних родовищ, які можуть бути внесені в це СП. "Це великі родовища", - сказав О.Міллер. За його словами, передбачається, що українська сторона внесе в спільне підприємство газотранспортну і видобувну системи "Нафтогазу України". "У свою чергу "Газпром" повинен внести більш великі родовища", - відзначив О.Міллер. Зокрема, він сказав, що якщо вартість українських активів буде досягати, наприклад, 800 млрд руб., то Росія внесе в СП активи на таку ж суму або на 1 трлн руб.